SIENŲ PARUOŠIMAS TINKAVIMUI

Žiūrėkite mokomąjį tinkavimo apdailiniu molio tinku video

 PAVIRŠIŲ PARUOŠIMAS MOLIO TINKO APDAILOS DARBAMS

Prieš pradedant sienų tinkavimo darbus apdailiniu molio tinku, pirmiausiai turite atlikti šiuos paruošiamuosius darbus:

  • Sanitariniuose mazguose turi būti suklijuotos plytelės;
  • Išvedžiota visa elektros instaliacija ir sumontuotos potinkinės instaliacinės dėžutės;
  • Sienos paruoštos galutinei apdailai (apie paruošimą skaitykite žemiau);
  • Lubos nutinkuotos apdailiniu molio tinku arba nudažytos įprastais dažais (apie lubų paruošimą ir tinkavimą skaitykite žemiau). P.s. įtempiamos lubos montuojamos po molio tinko apdailos darbų.
  • Grindys įprastai dedamos po sienų apdailos darbų.
  • Jeigu yra numatytos įleidžiamos grindjuostės – grindys jau turi būti sudėtos, o profiliai grindjuostėms įmontuoti į sienas. Grindis būtina apsaugoti specialia medžiaga, atsparia smūgiams, apsauginis popierius netinkamas kaip vienintelė apsauga. Tik tada tinkuojame apdailiniu molio tinku.

LANGŲ ANGOKRAŠČIŲ PARUOŠIMAS:

Norint išvengti trūkių ties lango rėmo ir sienos sandūra, rekomenduojame įrengti deformacines (šešėlines)siūles. Jeigu angokraštis jau pritinkuotas iki lango rėmo, rekomenduojame paviršių nusigruntuoti giluminiu gruntu ARDEX P51 (skiesti su vandeniu pagal gamintojo rekomendaciją) išdžiūvus gruntui, aplink lango perimetrą naudoti ARDEX RF paruoštą naudojimui glaistą. Lango rėmą būtina apsiklijuoti apsaugine dažymo juosta.

Ant klasikinio išlyginamojo molio tinko:

Klasikinis molio tinkas yra visiškai natūralus ir pralaidus garams, puikiai tinkamas ne tik šiaudinių ar molinių, bet ir įprastos statybos namų apdailai. Pasirinkus išlyginamąjį molio tinką prieš dekoratyvinio molio tinko apdailą rekomenduojame jo negruntuoti, kad nesusidarytų plėvelė. Jei yra poreikis, galima sudrėkinti vandeniu.

Ant gipsinio/kalkinio/cementinio tinko:

  • Jeigu išlyginamasis sienų tinkas padengtas tolygiai, neturi iškilusių ar įdubusių defektų, apdailinį molio tinką galima tinkuoti tiesiai, prieš tai sienas nugruntavus giluminiu gruntu ARDEX P51 (skiesti su vandeniu pagal gamintojo rekomendaciją)
  • Jeigu išlyginamasis tinkas turi daug įvairių pataisymų ar defektų, kurie netolygiai sueina su plokštuma, rekomenduojama tokias sienas vieną kartą plonai nuglaistyti išlyginimui skirtais mišiniais.
  • Jeigu išoriniuose sienų kampuose naudojami plastikiniai, aliumininiai arba kitokie, apdailiniai kampai bei puskampiai, prieš tinkuojant būtina juos nugruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu, su kvarcinio smėlio užpildu, kad molio tinkas gerai sukibtų. Priešingu atveju, molio tinkas prastai sukibs su pagrindu, kampai bus labai pažeidžiami. Rekomenduojame naudoti TOPCOLOR PROTEX gruntą. 
  • Tinkuojant necinkuotas detales, jas būtina gruntuoti antikoroziniu gruntu.

Gipso kartono/gipso plaušo plokščių sienų ir lubų paruošimas:

  • Gipso kartono ir gipso plaušo plokščių siūles bei vidinius kampus rekomenduojame  paruošti pagal konkretaus plokščių gamintojo pateiktus nurodymus.
  • Išorinių kampų suformavimui galima naudoti aliumininius kampus arba plastiko – popieriaus kompozito kampus. Nepriklausomai nuo to, kokius išorinius kampus naudosite, juos būtina gruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu, su kvarcinio smėlio užpildu, kad molio tinkas gerai sukibtų. Rekomenduojame naudoti TOPCOLOR PROTEX gruntą. 
  • Jeigu tarp lubų ir sienų yra formuojama šešėlinė/ deformacinė siūlė, rekomenduojama palikti 3-4 mm. tarp paruošto kampo ir sienos.

Jeigu siūlės, kampai, bei tvirtinimo varžtai tvarkingai nuglaistyti ir tolygiai suvesti su plokštuma, viso sienų ar lubų ploto glaistyti nebūtina. Norint sulėtinti molio tinko džiūvimo laiką, rekomenduojame visą plotą nugruntuoti giluminiu gruntu ARDEX P51 (skiesti su vandeniu pagal gamintojo rekomendaciją).

Betononinių konstrukcijų paruošimas

Pagrindas turi būti stabilus, atlaikantis apkrovą, be laisvųjų dalelių. Visus akyto betono nelygumus išlyginti tam skirtais glaistais, tada gruntuoti pagrindą giluminiu gruntu ARDEX P51 (skiesti su vandeniu pagal gamintojo rekomendaciją).

Ant seniau dažytų paviršių:

  • Tinkuoti galima tik ant tvirtai besilaikančių senų dažų. Prieš tinkavimo darbus rekomenduojama paviršių gruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu TOPCOLOR PROTEX, su kvarcinio smėlio užpildu.
  • Prieš tinkuojant ant aliejinių dažų, paviršių reikia gruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu TOPCOLOR PROTEX.
  • Silpnai besilaikančius dažus reikia nuskusti iki tvirto, stabilaus pagrindo ir jei reikia, išlyginti atsiradusius nelygumus su tam skirtais mišiniais, o tada paviršių gruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu TOPCOLOR PROTEX.
  •  Tinkuojant ant kai kurių senų dažų, priklausomai nuo prieš dažymą buvusio paruošimo, antrame molio tinko sluoksnyje gali atsirasti mažų oro pūslelių, kurios gali šiek tiek matytis, bet bendro vaizdo dažniausiai neįtakoja.

Ant senų plytelių:

  • Jeigu plytelės laikosi tvirtai ir yra suklijuotos gan lygiai, taip, kad galėtumėte tolygiai tinkuoti metaliniu įrankiu, paviršių būtina gruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu TOPCOLOR PROTEX, su kvarcinio smėlio užpildu.
  • Jeigu plytelių siūlės labai gilios, rekomenduojame jas išlyginti iki plokštumos. Tam galima naudoti išlyginimui skirtus mišinius arba tą pati molio tinką.

Primename, kad molio tinką galima tinkuoti tik sausose vietose, kur nebus tiesioginio vandens, priešingu atveju paviršių būtina lakuoti atspariu laku, apsaugančiu nuo vandens.

Ant senų tapetų:

  • Be abejo, visada geriau nulupti senus tapetus, tačiau, kartais jie laikosi itin tvirtai ir lupasi su visu tinku, tad jei kapitalinio remonto daryti nesinori, galite tinkuoti tiesiai ant senų tapetų. Prieš tai būtina įsitikinti, kad tapetai tvirtai laikosi prie sienos ir nugruntuoti paviršių sukibimą gerinančiu gruntu su kvarcinio smėlio užpildu.
  • Ištestuoti tapetų sukibimą su sieną, galite juos sudrėkinę vandeniu. Jeigu sušlapę, jie vis tiek tvirtai laikosi prie sienos, galite tinkuoti apdailiniu molio tinku prieš tai nugruntavus sukibimą gerinančiu gruntu su kvarcinio smėlio užpildu.

Ant OSB plokštės: 

  • OSB plokštės nėra skirtos galutinei apdailai ir yra didelė siūlių trūkių tikimybė, nepaisant to, pagal kokią sistemą jos bus paruoštos. Jei visgi, nuspręsite tinkuoti tiesiai ant OSB plokščių, rekomenduojame dėl paruošimo konsultuotis su specialistais.

Informacija atnaujinta 2023.12.08

Meniu