SIENŲ PARUOŠIMAS TINKAVIMUI
Žiūrėkite mokomąjį tinkavimo apdailiniu molio tinku video
ANT KO GALIU TINKUOTI?
ĮVAIRIŲ PAVIRŠIŲ PARUOŠIMAS MOLIO TINKO APDAILOS DARBAMS
Prieš pradedant sienų tinkavimo darbus apdailiniu molio tinku, pirmiausiai turite atlikti šiuos paruošiamuosius darbus:
- Sanitariniuose mazguose turi būti suklijuotos plytelės;
- Išvedžiota visa elektros instaliacija ir sumontuotos potinkinės instaliacinės dėžutės;
- Sienos paruoštos galutinei apdailai (apie paruošimą skaitykite žemiau);
- Lubos nutinkuotos apdailiniu molio tinku arba nudažytos įprastais dažais (apie lubų paruošimą ir tinkavimą skaitykite žemiau). P.s. įtempiamos lubos montuojamos po molio tinko apdailos darbų.
- Jeigu yra numatytos įleidžiamos grindjuostės – grindys jau turi būti sudėtos, o profiliai grindjuostėms įmontuoti į sienas. Grindis būtina apsaugoti specialia medžiaga, atsparia smūgiams, apsauginis popierius netinkamas kaip vienintelė apsauga. Tik tada tinkuojame apdailiniu molio tinku.
LANGŲ ANGOKRAŠČIŲ PARUOŠIMAS:
Norint išvengti trūkių ties lango rėmo ir sienos sandūra, rekomenduojame įrengti deformacines (šešėlines) siūles. Jeigu angokraštis jau pritinkuotas iki lango rėmo, norint sušvelninti būsimą trūkį, rekomenduojama iki lango rėmo priglaistyti stiklo audinio juostą.
Ant gipsinio/kalkinio/cementinio tinko:
- Jeigu išlyginamasis sienų tinkas padengtas tolygiai, neturi iškilusių ar įdubusių defektų, apdailinį molio tinką galima tinkuoti tiesiai, prieš tai sienas nugruntavus giluminiu gruntu.
- Jeigu išlyginamasis tinkas turi daug įvairių pataisymų ar defektų, kurie netolygiai sueina su plokštuma, rekomenduojama tokias sienas vieną kartą plonai nuglaistyti gipsinio tinko mišiniu, pavyzdžiui, ROTBAND
- Jeigu išoriniuose sienų kampuose naudojami plastikiniai, aliumininiai arba kitokie, apdailiniai kampai bei puskampiai, prieš tinkuojant būtina juos du kartus nugruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu, turinčiu kvarcinio smėlio užpildą, kad molio tinkas gerai sukibtų. Priešingu atveju, molio tinkas gali išvis neprikibti arba jei ir prikibs, kampai bus labai pažeidžiami.
- Tinkuojant necinkuotas detales, jas būtina gruntuoti antikoroziniu gruntu du kartus.
Gipso kartono/gipso plaušo plokščių sienų ir lubų paruošimas:
- Gipso kartono ir gipso plaušo plokščių siūles bei vidinius kampus rekomenduojame armuoti „KNAUF Kurt“ glaistymo juosta. Darbo eiga: glaistas, pvz., Knauf Fugenfüller Leicht arba Knauf Uniflott, tolygaus storio sluoksniu (min. 1 mm storio ir apie 80 mm pločio) padengiamas siūlės vietoje. Nedelsiant į užteptą glaistą įplukdoma popierinė siūlių armavimo juosta Knauf Kurt (juostos ritinio išorinė pusė turi būti nukreipta į siūlę). Juosta glaistikliu standžiai įspaudžiama į siūlę. Ištryškusį glaistą galima surinkti glaistikliu ir panaudoti glaistant toliau.
- Išorinių kampų suformavimui galima naudoti arba aliumininius kampus arba aliuminizuotą popierinę KNAUF ALUX-KANTENSCHUTZ juostą. Jeigu naudojate aliumininius kampus, juos priglaisčius, kampus būtina gruntuoti baltu kontaktiniu gruntu su kvarcinio smėlio užpildu.
- Jeigu tarp lubų ir sienų yra formuojama šešėlinė siūlė, tai tarp priglaistyto aliumininio puskampio ir sienos turi likti apie 4 mm.
Jeigu siūlės, kampai, bei tvirtinimo varžtai tvarkingai priglaistyti ir tolygiai suvesti su plokštuma, viso sienų ar lubų ploto glaistyti ar gruntuoti nereikia.
(Informacija paruošta remiantis KNAUF rekomendacijomis).
Betononinių konstrukcijų paruošimas
Gelžbetonio konstrukcija.
Pirmiausiai nuo betono reikia pašalinti laisvai besilaikančias daleles ir visą paviršių nugruntuoti giluminiu gruntu. Glaistant betoninių konstrukcijų siūles, naudojamas glaistas Knauf Multi-Finish, glaistant mašininiu būdu – Knauf Multi-Finish M. Siūlės užpildomos glaistu, kartu padengiant siūlės abi puses maždaug 1 mm storio sluoksniu. Siūlių armavimo juosta Knauf Kurt įplukdoma į šviežiai užteptą glaistą ir glaistikliu standžiai įspaudžiama. Glaistui sukietėjus ir išdžiūvus, siūlė glaistoma nuo 200 mm iki 300 mm pločio juosta. Jeigu betonas labai akytas, rekomenduojama nuglaistyti visą plotą.
Monolitinė (besiūlė) konstrukcija.
Pirmiausiai nuo betono reikia pašalinti laisvai besilaikančias daleles ir visą paviršių nugruntuoti giluminiu gruntu. Jeigu betonas labai akytas, visą plotą galima nuglaistyti gipsiniu arba tris kartus tinkuoti apdailiniu molio tinku.
Ant seniau dažytų paviršių:
- Tinkuoti galima tik ant tvirtai besilaikančių senų dažų. Prieš tinkavimą švariai nuvalyti ar nuplauti.
- Prieš tinkuojant ant aliejinių dažų, paviršių reikia gruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu.
- Silpnai besilaikančius dažus reikia nuplauti/nušveisti iki tvirto pagrindo ir nugruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu.
- Tinkuojant ant kai kurių senų dažų, antrame molio tinko sluoksnyje gali atsirasti mažų oro pūslelių, kurios išdžiūvę šiek tiek matosi, todėl prieš tai reikėtų išsibandyti tinkavimą nedideliame plote dviem sluoksniais. Tinkuojant trimis sluoksniais pūslelės trečiame sluoksnyje nebekyla.
Ant senų plytelių:
- Jeigu plytelės laikosi tvirtai ir yra suklijuotos gan lygiai, taip, kad galėtumėte tolygiai tinkuoti metaliniu įrankiu, jas reikia pora kartų nugruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu su kvarcinio smėlio užpildu.
- Tinkuojant pirmą apdailinio molio tinko sluoksnį, plytelių paviršius gali raižytis nuo mišinyje esančio marmuro užpildo, bet nekreipkite dėmesio, nes viskas pasislėps po antru apdailinio molio tinko sluoksniu.
Ant senų tapetų:
- Be abejo, visada geriau nulupti senus tapetus, tačiau, kartais jie laikosi itin tvirtai ir lupasi su visu tinku, tad jei kapitalinio remonto daryti nesinori, galite tinkuoti tiesiai ant senų tapetų. Prieš tai būtina įsitikinti, kad tapetai tvirtai laikosi prie sienos ir nugruntuoti paviršių sukibimą gerinančiu gruntu su kvarcinio smėlio užpildu.
- Ištestuoti tapetų sukibimą su sieną, galite juos sudrėkinę vandeniu. Jeigu sušlapę, jie vis tiek tvirtai laikosi prie sienos, galite tinkuoti apdailiniu molio tinku.
Ant OSB plokštės:
- Jeigu OSB plokštės tik suglaustos greta, bet siūlės nėra suarmuotos ir nuglaistytos, tinkuojant apdailiniu molio tinku tose vietose bus trūkis, todėl plokščių siūles reikėtų sutvarkyti pagal reikalavimus, geriausiai darant ištisinį sienos armavimą arba palikti „šešėlinę“ siūlę.
- OSB plokštes prieš tinkavimą reikia nugruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu su kvarcinio smėlio užpildu.