SPALVŲ ĮMAIŠYMAS

Didžioji dalis Mr. Clay gaminamų mišinių yra balti ir gali būti tonuojami sausais mineraliniais pigmentais. Rudas molio tinkas gaminamos su kitos rūšies moliu, todėl jo spalva yra natūraliai ruda, bet jį taip pat galima savarankiškai tonuoti ir išgauti neregėtai gražius, sodrius atspalvius.

PIGMENTŲ SUMAIŠYMAS SU MOLIO MIŠINIU

Į visą vandens kiekį, reikalingą apdailiniam molio tinkui arba kitam molio mišiniui (vandens kiekis nurodytas prie produktų techninės informacijos), suberti visą indelio turinį, gerai išmaišyti ir palengva maišant supilti visą pakuotę mišinio. Jeigu sukeisite maišymo eiliškumą, pigmentas gali blogai išsimaišyti!

Mineraliniai pigmentai nekenksmingi ir nedažantys odos bei rūbų, nusiplauna vandeniu.

SPALVŲ PALETĖS SISTEMA –  pavyzdinė Mr. Clay spalvų paletė yra pritaikyta BALTAM APDAILINIAM MOLIO TINKUI ir yra užtinkuota ant kvadratinių faneros lentelių, nugarinėje dalyje yra pažymėtas spalvos numeris, pavyzdžiui 131_B, vadinasi, norint gauti nurodytą spalvą, reikia įsigyti 1 indelį pigmento su pažymėtu numeriu ir sumaišyti su pilna balto apdailinio molio tinko pakuote.

*RMT – reiškia, kad tai yra natūrali rudo apdailinio molio tinko spalva arba, jeigu papildomai nurodytas spalvos numeris, pavyzdžiui, RMT 107_Breiškia, kad tokia spalva gaunama sumaišius rudą apdailinį molio tinką su 107_B spalvos pigmentu. Jeigu nurodytas tik spalvos numeris, pavyzdžiui, 198_B, vadinasi, norint gauti tokią spalvą, 198_B spalvos pigmentas turi būti maišomas su baltu apdailiniu molio tinku.

P.s. spalvų sistemą galima taikyti ir kitiems mišiniams – molio dažams, Finish 9 ir kt. tačiau turėkite omenyje, kad molio dažų spalva vizualiai bus šiek tiek intensyvesnė, nei kad tas pats spalvos pigmentas sumaišytas su apdailiniu molio tinku. Struktūra lygesnė, todėl vizualiai atrodo kitaip nei molio tinkas. O molio – marmuro glaistas FINISH nr. 9 yra naudojamas tik dekoravimui ir netinkuojamas kaip vienspalvis mišinys, todėl spalvas galima tik numanyti.

KAIP IŠSIRINKTI SPALVĄ? – visada rekomenduojame užsisakyti spalvų paletę į namus ir truputį su ja „pagyventi“. Išsirinkus spalvą, paletę reikia grąžinti mums. Taip pat išsirinkus preliminarias spalvas derėtų užsisakyti „IŠBANDYK“ mėginį su reikiamomis spalvomis ir išbandyti tiesiai ant sienos.

AR GALIU PARYŠKINTI SPALVĄ? Kartais galite pamatyti ir tokį užrašą, pavyzdžiui, 96_B (131_B x 3), vadinasi, norint išgauti 96_B spalvą, turite supilti 3 indelius pažymėtus nr. 131_B.  Spalvų intensyvinimą galima atlikti ir savarankiškai, dvigubinant ar trigubinant indelių kiekį.

AR GALIU PAŠVIESINTI/ PADALINTI SPALVĄ Į KELIAS DALIS? Spalvų indelių dalinti nerekomenduojame, nes jų sudėtyje kartais būna įvairiausių spalvų pigmentų ir jie nėra tolygiai pasiskirstę, todėl didelė tikimybė, kad net ir proporcingai išsiskaičiavus, negausite teisingos spalvos.

Jeigu norite šviesinti spalvą, rekomenduojame didelėje talpoje maišyti 2 pakuotes mišinio su 1 indeliu pigmento arba kreiptis į mus, kad gamybos metu padalintumėme pigmentą į du indelius.

Jeigu norite tik išsibandyti mažą kiekį mišinio, rekomenduojame užsisakyti mėginuką „IŠBANDYK“ kur mažas kiekis mišinio bus iškart sausai sumaišytas su reikiama spalva.

AR GALIU PAKEISTI SPALVĄ ANTRAME SLUOKSNYJE? Taip, galima antrame sluoksnyje pakeisti spalvą, nes antrasis sluoksnis pilnai padengia pirmąjį. Tik turėkite omenyje, kad pažeidus sieną, gali matytis apatinė spalva, jeigu ji visiškai kitokia.

Svarbu!

Kai kurių pigmentų spalvų sudėtyje yra raudono mineralinio pigmento, kuris linkęs sunkiau išsimaišyti, todėl rekomenduojame visą spalvos indelio turinį į vandenį pilti per smulkų sietelį vis pratrinant šaukšteliu.

Spalvų numeriai, kuriuose yra raudono mineralinio pigmento:

3_B, 12_B, 14_B, 18_B, 51_B, 53_B, 55_B, 59_B, 99_B, 101_B, 111_B, 116_B, 141_B, 161_B, 162_B, 167_B, 168_B, 189_B, 190_B, 192_B, 193_B, 207_B, 208_B, 211_B, 213_B, 214_B.

Meniu