SIENA „LINAS“

Siena “LINAS” sukomplektuota pagal nuotraukoje matomas spalvas. Norėdami daryti kitų spalvų sieną, prekes į krepšelį įsidėkite atskirai.

Pilną rinkinį įsigykite čia

Medžiagos ir priemonės, reikalingos ~ 15 – 17 kv. m.  sienai:

Papildomai Jums reikės šių pagalbinių įrankių ir priemonių

 • mentelė mišinio paėmimui, rasite čia
 • apsauginė dažymo juosta pirkti čia
 • apsauginė dažymo plėvelė šoninėms sienoms apsaugoti;
 • mikrofibro pluošto šluostė aliejavimui (vietoje to galite ant delno užsidėti dvi medvilnines kojines ar pirštinesčia
 • statybinis popierius grindims apsaugoti čia
 • purkštuvas vandeniui,  pirkti čia
 • dažymo šepetėlis pirkti čia
 • sukibimą gerinantis gruntas, pirkti čia

Pirmas sluoksnis:

Ant nugruntuotos ir išdžiūvusios sienos, storesniu, maždaug 3 mm sluoksniu, tinkuojamas pilkas apdailinio molio tinko sluoksnis ir smarkiai suraižomas norimomis kryptimis panaudojant dekoravimo šepetėlį. Pirmas sluoksnis neatrodys gražiai, viskas gali veltis, kristi, išdžiūvus byrėti, bet jis būtinas norint išgauti efektus paskutiniame sluoksnyje. Kai pirmas sluoksnis visiškai išdžius, mentele labai lengvai nugramdykite sieną, kad nukristu silpnai besilaikantis tinkas ir faktūra taptų tolygesnė. Pirmam 15 kv. m. sienos sluoksniui sunaudosite šiek tiek daugiau nei 1/2 apdailinio molio tinko.

Kaip teisingai užmaišyti mišinį ir nutinkuoti pirmąjį sluoksnį, žiūrėkite čia:

Antras sluoksnis:

Į likusį molio tinko mišinį galima įpilti apie 0,5L vandens, permaišyti ir be jokių raštų kūrimo, PLONAI nutinkuoti visą siena. Neišsigąskite – Jūsų pirmo sluoksnio faktūra suglotnės, o kai tinkas išdžius, gali net atrodyti, jog jos neliko.  Bet ji dar atsiskleis visu gražumu paskutiniuose etapuose.

Trečias sluoksnis:

Ant išdžiūvusio antrojo sluoksnio toliau dirbame su molio dažais. Dažus maišykite su mažesniu kiekiu vandens, nei nurodyta ant pakuotės – į 350 g. vandens pilkite 400 g. molio dažų mišinio., kad jie gautųsi tirštesni. Šiame etape Jums reikės dažymo teptuko arba kempinės. Turėdami trijų skirtingų molio dažų spalvas, kurkite sienos spalvas taip, kaip Jums norisi.  Kai rezultatas tenkins, palaukite kol siena pradžius tiek, kad ją palietus ranka, ji nebebus lipni ir tepli, bet vis dar bus šlapia. Atsargiai pradėkite kietinti sieną švaria ir sausa nerūdijančio plieno glaistykle, nebūtina kietinti nuosekliai – jei matote, kad storiau nudažyti plotai dar labai minkšti ir lipnūs, prie jų grįžkite vėliau. O jeigu yra atsiradusių sausų, prašviesėjusių plotų, juos reikia vėl sudrėkinti, kad atgytų ir kietinti glaistykle tada, kai vanduo susigers ir nebeblizgės sienos paviršiuje. Kietinimo metu jūsų sukurta faktūra įgaus gražų ir glotnų raštą.

Aliejavimas

Paskutinis etapas yra aliejavimas – jis atliekamas maždaug po 24h, kai siena jau tikrai išdžiūvusi. Tungų aliejų ant tokios sienos užnešame labai atsargiai, pavilgę nedidelį plotelį kokio nors audinio, šlapesnę pusę perlenkę į vidų (arba kur nors patrynę, kad tikrai nebūtų pertekliaus), o sausesne dalimi lengvai “masažuokite” sieną, pradedant nuo apačios ar kraštų, kad pajaustumėte kaip viskas vyksta ir kaip atsidengia pirmojo sluoksnio raštas, vėliau jau galima paspausti stipriau, kai perprasite procesą. Aliejuojant suintensyvės ir sienos spalva ir raštas, atsiras optinis sienos gylis. Kadangi aliejuojamos tik sienos faktūros viršūnėlės, gali tekti pakartoti aliejavimą porą kartų, nes susigėrus jam, gali dingti efektas, ta galite padaryti po kelių valandų ar dar kartą ir kitą dieną, jei bus poreikis.

SVARBU – ties aliejavimu įvyksta dažniausia klaida, nes suvilgius medžiaginį audinį aliejuje ir padėjus jį ant sienos, dažniausiai lieka per ryški dėme, todėl prieš aliejuodami sieną, perteklių nutrinkite ant atskiros plokštės ar jau padaryto eskizo, o tik tada su likučiu trinkite sieną. Šios technikos nerekomenduojame aliejuoti voleliu, nes gausis visai kitas rezultatas.

Svarbu žinoti:

 • prieš pradedant darbus rekomenduojama išsibandyti medžiagas atskirame eskize. Tokiu būdu nustatysite būsimą sienų spalvą ir raštą.
 • džiūdamas molio tinkas ir glaistas šviesės, todėl negalima spręsti apie galutinę spalvą pagal šlapią mišinį.
 • po aliejavimo spalva vėl šiek tiek intensyvės ir tokia liks.

*Visa pateikta informacija yra tik rekomendacinio pobūdžio ir Mr. Clay negali prisiimti atsakomybės už lūkesčių nepateisinančius rezultatus, bet visada mielai konsultuosime ir padėsime, kol pavyks pavyks pasiekti norimo rezultato.

Mokomąjį video žiūrėkite mūsų svetainėje www.clay.lt arba:

 Youtube – https://www.youtube.com/channel/UCHQVgY4vZJ1wLnWmJH9DZGw

Instagram – https://www.instagram.com/mr_clay_natural_clay_plasters/

 

.

Meniu