SIENA „SENDINTA“

Medžiagos ir priemonės, reikalingos ~ 23 kv. m.  sienai:

Rinkinyje rasite:

 

  • Jeigu yra poreikis padidinti molio tinko atsparumą trinčiai ir skysčiams, rekomenduojame naudoti mūsų išbandytą produktą – Caparol DecoLasur Matt.  
  • Paruošta eskizinė plokštė, ant kurios pasidarysite savo pavyzdį, ištestuosite spalvas ir pan. 

SVARBU – spalvos yra rekomendacinio pobūdžio, todėl jei domina visai kitokių spalvų siena, rekomenduojame užsisakyti mūsų spalvų paletę į namus ir išsirinkti –>čia

Įrankiai ir pagalbinės priemonės, kurių Jums reikės:

  • Mentelė mišinio paėmimui čia
  • Apsauginė dažymo juosta čia
  • Apsauginė dažymo plėvelė gretimoms sienoms apsaugoti;
  • Dažymo volelis ir vonelė lazūrai čia
  • Vandens purkštuvas, rasite čia;
  • Popierius grindims apsaugoti, bei juostelė jam priklijuoti čia
  • 35 l. kibiras apdailiniam molio tinkui užmaišyti – rekomenduojame naudoti aukštą ir siaurą talpą čia
  • Elektrinis maišytuvas tinko mišiniui sumaišyti.

Šiai dekoratyvinei molio tinko sienai atlikti panaudotas Mr. Clay baltas apdailinis molio tinkas sumaišytas su 199_B spalvos pigmentu. Tonavimui panaudotas tas pats mišinys su 82_B spalvos pigmentu. Spalvas galima derinti individualiai.  Informaciją apie mišinio sumaišymą, reikiamus įrankius ir tinkuojamų paviršių paruošimą skaitykite mūsų svetainėje www.clay.lt

Mišinio sumaišymas. Mišinio sumaišymui skirkite ypatingą dėmesį, nes tai lems ir tinkavimo kokybę. Į ne mažesnę nei 35 L talpą pilkite 8,5 – 9 L vandens, berkite visą pigmentą, jei tinkuosite su spalva ir gerai išmaišykite tam skirtu elektriniu maišytuvu. Ant kai kurių spalvų pigmentų etikečių yra nurodyta, kad sudėtyje yra raudono mineralinio pigmento, kuris linkęs sunkiau išsimaišyti, todėl rekomenduojame visą spalvos indelio turinį į vandenį pilti per smulkų sietelį vis pratrinant šaukšteliu.

 Toliau maišydami lėtai supilkite visą apdailinio molio tinko pakuotę, gerai permaišykite ir uždengę talpą leiskite mišiniui pabrinkti nuo 1h iki 12h. Mišinys gali atrodyti gan skystas, bet vėliau jis sutirštės. Prieš tinkavimo darbus molio tinką dar kartą permaišykite, jeigu reikia įpilkite daugiau vandens.

Sienos raštų formavimas. Ši technika nereikalauja gerų sienų glaistymo įgūdžių, kaip tik rekomenduojame glaistyti mišinį netolygiai, periodiškai įsipilant smulkaus žvyro, kuris neleis per daug išlyginti sienos. Visus nelygumus ir žvyro įbrėžimus mes užglotninsime kempine. Kempinę sudrėkinkite ir gerai nugręžkite. Plastiškais judesiais ir per daug nespaudžiant užglotninkite dalį paviršiaus. Kitas etapas yra bangelių efekto sukūrimas, kuris daromas sausu teptuku švelniai ir gan greitu judesiu glostant šlapią molio tinko paviršių. Bangelės nesigaus, jei teptuką spausite per smarkiai. Taip pat galite vietomis sukurti papildomų iškilių efektų užnešant šiek tiek molio tinko kempine. Toliau glaistykite likusį sienos paviršių ir neleiskite uždžiūti kraštinėms, kad nesimatytų sujungimo linijų. Pakartokite visus etapus ir atminkite, kad jei kempinę spausite per smarkiai, ji ne užglotnins paviršių, o paliks savitą raštą.

Sienos tonavimas. Jeigu norite išgauti natūralius įtrūkimus ant sienos, džiovinkite paviršių priverstinai. Išdžiūvusią sieną reikia įtrinti kita pasirinkta spalva, kad visos viršūnėlės ir efektai įgautų gylį bei išsiryškintų. Galite naudoti vieną ar net kelias spalvas derančias tarpusavyje. Tam, kad nereikėtų maišyti visos 25 kg. pakuotės molio tinko, galite įsigyti 1 kg. mišinio su iškart pasirinkta spalva. Taip pat, galite spalvas susikurti ir savarankiškai.

Kempinę reikia patapšnoti į molio tinką, bet nesistengiant paimti pačio mišinio, o tik įgeriant reikiamą spalvą į kempinę. Tada švelniai įtrinkite paviršių nespausdami kempinės į sieną. Jeigu spausite per smarkiai ar paimsite per daug mišinio, ant sienos liks dėmė. Jeigu netyčia taip nutiko, leiskite dėmei išdžiūti ir pakartokite tonavimą kempine, panaudojant sienos glaistymui naudotą spalvą.

Impregnavimas. Esant poreikiui sieną impregnuoti, galima padengti vendens pagrindo laku arba lazūra. Prieš padengimą nuvalykite ant sienos likusias laisvas molio tinko daleles. Naudojamą impregnavimo priemonę atskieskite bent su 20% vandens, kad lengviau dengtųsi ir išvengtumėte volelio šuorų. Jeigu siena labai didelė, prieš lakavimą rekomenduojame nusigruntuoti giluminiu gruntu ARDEX P51, atskiestu su 5 dalimis vandens. Volelis turėtų judėti įvairiomis kryptimis, venkite tiesių judesių. Esant galimybei, visada rekomenduojame lakus ir kitas impregnavimo priemones purkšti tam skirtais purškimo aparatais. Be abejo tokia siena gali likti ir natūrali, dažniausiai taip ir paliekame.

Linkime visiems sėkmės prie sienų ir atminkite, kad pirmiausiai būtina pasidaryti eskizą.

Meniu