TECHNINĖ MIŠINIO INFORMACIJA
MOLIO DAŽAIS REKOMENDUOJAMA DAŽYTI ANT:
- Rudo klasikinio;
- Apdailinio molio tinko;
- Senų molio dažų.
Jokio papildomo paruošimo dažant ant paminėtų paviršių nereikia.
Norint dažyti ant kitų paviršių, tokių kaip išvardinti žemiau, rekomenduojame pirmiausiai išbandyti mažame plote ir įvertinti savarankiškai ar patinka gaunamas vaizdas:
- Gipsinio tinko;
- Kalkinio tinko;
- Cementinio tinko;
- Gipso kartono;
- Gipso plaušo;
- Cemento, pjuvenų ir kt. statybinių plokščių, kurios skirtos tinkuoti ar glaistyti;
- Seniau glaistytų, dažytų ir pašiauštų paviršių.
*Atkreipkite dėmesį, kad dažomas paviršius turi būti pakankamai lygus, nes molio dažai dažomi plonu sluoksniu, todėl smulkių sienos defektų nepanaikins taip, kaip gali panaikinti apdailinis molio tinkas.
MIŠINIO SĄNAUDOS 6 kg. /40 kv.m. dažant voleliu du kartus.
SPALVOS: molio dažai tonuojami kaip ir apdailinis molio tinkas – mišinys yra baltas, o į jį dedamas pasirinktos spalvos mineralinis pigmentas. Renkantis spalvą galima vadovautis standartine spalvų palete, tačiau turėkite omenyje, kad molio dažų spalva vizualiai bus šiek tiek intensyvesnė, nei kad tas pats spalvos pigmentas sumaišytas su apdailiniu molio tinku. Struktūra lygesnė, todėl vizualiai atrodo kitaip nei molio tinkas.
Jeigu rinksitės labai ryškias spalvas, molio dažai gali tapti teplūs.
MAIŠYMAS
Į ne mažesnę nei 20 L talpą pilkite 11-13 L vandens, berkite visą pigmentą, jei tinkuosite su spalva ir gerai išmaišykite tam skirtu elektriniu maišytuvu. Toliau maišydami lėtai supilkite visą molio dažų pakuotę, gerai permaišykite ir uždengę talpą leiskite mišiniui pabrinkti nuo 1h iki 12h. Mišinys gali atrodyti gan skystas, bet vėliau jis sutirštės. Prieš dažymo darbus molio tinką dar kartą permaišykite.
Nenustebkite pamatę šlapio mišinio spalvą – išdžiūvusi ji bus daug šviesesnė, tokia, kokią išsirinkote.
DAŽYMAS
Sumaišytą mišinį pilkite į dažymui skirtą vonelę. Dažymui rekomenduojama rinktis vidutinio ilgio plauko volelį. Sunkiai prieinamas vietas, galima dažyti dažymo šepetėliu ar mažesniu voleliu. Esant poreikiui, jeigu buvo dažoma ant apdailinio arba klasikinio molio tinko, nudažytą sieną galima poliruoti nerūdijančio plieno glaistykle. Kai dažote antra kartą, apatinis dažų sluoksnis suminkštėja, todėl įsitikinkite, kad volelis gerai sukasi sienos paviršiumi ir nebus pažeistas apatinis sluoksnis. Po dažymo rekomenduojama sieną atsargiai nuvalyti švaria sausa šluoste, kad nukristų dalelės, kurios išsikėlė į paviršių dažymo metu. Galimas minimalus birumas ar teplumas.
PRIEŽIŪRA IR VALYMAS
Molio dažai yra natūralus produktas, todėl šlapiai plaunant jie išsiplaus. Tačiau, ištepus sieną galima išbandyti įvairius sauso valymi būdus arba vienu sluoksniu ją perdažyti, ar nudažyti tik išteptą vietą, dažus netolygiai išstumdant į šonus, kad nesimatytų perėjimų.