Vienspalvis lubų ir sienų tinkavimas apdailiniu molio tinku

APDAILINIO MOLIO TINKO TINKAVIMAS

Ant įvairiausių paviršių apdailinis molio tinkas tinkuojamas du kartus. O bendras užtinkuotas storis yra 1-2 mm. Tinkuoti galima ant įvairių tinkų, gipso kartono bei kitų plokščių ar net senų paviršių, tokių kaip tvirtai besilaikantys dažai, tapetai ar netgi keraminės plytelės. Kaip tinkamai paruošti visus paviršius, skaitykite čia 

Mišinio sumaišymui skirkite ypatingą dėmesį, nes tai lems ir tinkavimo kokybę. Į ne mažesnę nei 35 L talpą pilkite 8,5-9,5 L vandens, berkite visą pigmentą, jei tinkuosite su spalva ir gerai išmaišykite tam skirtu elektriniu maišytuvu. Toliau maišydami lėtai supilkite visą apdailinio molio tinko pakuotę, gerai permaišykite ir uždengę talpą leiskite mišiniui pabrinkti bent 30 min.  Mišinys gali atrodyti gan skystas, bet vėliau jis sutirštės. Prieš tinkavimo darbus molio tinką dar kartą permaišykite. Užmaišytas mišinys gali stovėti apie 2 sav.

Svarbu! Kai kurių pigmentų spalvų sudėtyje yra raudono mineralinio pigmento, kuris linkęs sunkiau išsimaišyti, todėl rekomenduojame visą spalvos indelio turinį į vandenį pilti per smulkų sietelį vis pratrinant šaukšteliu arba perkošti per tankų ploną audinį/marlę.

Nenustebkite pamatę šlapio mišinio spalvą – išdžiūvusi ji bus daug šviesesnė, tokia, kokią išsirinkote.

Apsauginių juostų klijavimas. Jeigu tinkuojamos visos namų sienos, apsauginė dažymo juosta klijuojama ant sauso pirmo sluoksnio, norint gražiai suformuoti vidinį kampą. Tik atkreipkite dėmesį, jog klijuojant apsauginę juostą ant gretimos sienos, negalima jos įklijuoti tiesiai į kampą – reikia palikti 1 mm. tarpą tarp juostos ir vidinio kampo, kad nutinkavus sieną ir nulupus juostą, molio tinkas neištrupėtų.

Jei tinkuojate sienas įrengtose patalpose,  lipniomis apsauginėmis juostomis reikia apsaugoti gretimas sienas, kurios nebus tinkuojamos, lubas, grindis, elektros jungiklius ir kitas sienoje esančias detales, kurios nenusiima.

Kampų ir puskampių gruntavimas. Jeigu išoriniuose sienų kampuose naudojami plastikiniai,  aliumininiai arba kitokie apdailiniai kampai bei puskampiai, prieš tinkavimo darbus būtina juos gruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu su kvarcinio smėlio užpildu, priešingu atveju molio tinkas neprikibs arba laikysis labai silpnai. Įsigyti tinkamą gruntą galite čia 

Tinkavimo įrankiai. Paskirstyti molio tinko mišinį galima tipiniais glaistymo įrankiais arba su rankena iš viršaus – kaip kam patogiau. Tačiau antrame sluoksnyje, plonai paskirstytą mišinį reikės užtrinti PVC trintuve, kad susiformuotų vientisas, šešėliuotas raštas.

Tipinė glaistyklė – Pirkti

Glaistyklė su rankena iš viršaus – pirkti

PVC glaityklė užtrynimui – pirkti

Mentelė – pirkti

Tinkavimas.

1 sluoknio tinkavimas 

  • Molio tinką ant sienos galima užnešti glaistykle arba specialiu voleliu.
  • Labai plonai Išlyginame su tipine glaistykle arba su rankena iš viršaus.

2 sluoksnio tinkavimas

  • Molio tinką ant sienos galima užnešti glaistykle arba specialiu voleliu.
  • Vienas žmogus lygiai taip pat, kaip ir pirmame sluoksnyje labai plonai glaisto molio tinką, o kitas žmogus iškart iš paskos užtrina paviršių PVC trintuve (kodas 25188)

Dešiniarankiams rekomenduojame pradėti tinkuoti nuo kairiojo kampo. Patogiausia tinkuoti netolygiu puslankiu. Jokiu būdų ne kvadratais ir ne tiesiomis juostomis. Jeigu dirbate vienas, rekomenduojame kraštinėse palikti storesnį molio tinko sluoksnį, kad siena džiūtų lėčiau ir paskui gražiai apsijungtu su šviežiai užteptu mišiniu. Tokiu būdu spėsite gražiai užtrinti plonai pratinkuotą sluoksnį.

Dažniausiai iškylantys kausimai:

  1. Ką daryti jei pirmame sluoksnyje lieka iškilios bangelės – nuimkite mišinio perteklių ir tinkuokite ploniau, tokiū būdu bangelės nebesiformuos arba bus labai minimalios.
  2. Ką daryti, jei pirmame sluoksnyje lieka brūkšneliai/ įbrėžimai – pirmame sluoksnyje pavieniai marmuro grūdelio įbrėžimai gali atsirasti, kai tinkuojama labai plonai. Antrame sluoksnyje jie užsidengs ir nebesiformuos.
  3. ką daryti, jei prie išorinių kampų molio tinkas nekimba, silpnai laikosi – ar nugruntavote išorinius kampus kontaktiniu gruntu? Tą padaryti yra būtina.
  4. Ar galiu viduryje sienos sutoti ir tinkavimą pratęsti kitą kartą? – ne, pradėtą sieną reikia pabaigti nuo kampo iki kampo, priešingu atveju matysis jungimosi linija.

Išorinių kampų užtrynimas antrame sluoksnyje

Kampai bus dailūs ir daug tvirtesni, jeigu antrame sluoksnyje užtrinsite juos PVC trintuve (kodas 25188)

Molio tinkui išdžiūvus, siena yra tvirta ir netepli, jeigu palietus jaučiasi šiek tiek laisvų marmuro dalelių, galite jas švelniai nuvalyti sausa šluoste.

Sienų apdaila su molio tinku prisideda prie gero patalpų mikroklimato, nes yra be toksinių medžiagų ir visiškai pralaidi garams.

Molio tinkas skirtas sienoms ir luboms, jeigu nuspręsite jį naudoti ne pagal paskirtį – tinkuoti įvairius horizontalius paviršius, duris, baldų fasadus, drėgnas zonas prie praustuvų,  virtuvines sieneles, daiktus ir pan. – molio tinką būtina lakuoti, kad nebeįgertų skysčių ir taptų daug kietesnis. 

 

Meniu