KAIP TINKUOTI?

Žiūrėkite, kaip teisingai tinkuoti apdailiniu molio tinku:

APDAILINIO MOLIO TINKO TINKAVIMAS

Ant įvairiausių paviršių apdailinis molio tinkas tinkuojamas du kartus. O bendras užtinkuotas storis yra 1-2 mm. Tinkuoti galima ant įvairių tinkų, gipso kartono bei kitų plokščių ar net senų paviršių, tokių kaip tvirtai besilaikantys dažai, tapetai ar netgi keraminės plytelės. Kaip tinkamai paruošti visus paviršius, ieškokite informacijos DARBŲ VADOVE

Mišinio sumaišymui skirkite ypatingą dėmesį, nes tai lems ir tinkavimo kokybę. Į ne mažesnę nei 35 L talpą pilkite 8,5 L vandens, berkite visą pigmentą, jei tinkuosite su spalva ir gerai išmaišykite tam skirtu elektriniu maišytuvu. Toliau maišydami lėtai supilkite visą apdailinio molio tinko pakuotę, gerai permaišykite ir uždengę talpą leiskite mišiniui pabrinkti nuo 1h iki 12h. Mišinys gali atrodyti gan skystas, bet vėliau jis sutirštės. Prieš tinkavimo darbus molio tinką dar kartą permaišykite.

Nenustebkite pamatę šlapio mišinio spalvą – išdžiūvusi ji bus daug šviesesnė, tokia, kokią išsirinkote.

Apsauginių juostų klijavimas. Kol apdailinis molio tinkas brinksta, lipniomis apsauginėmis juostomis reikia apsaugoti gretimas sienas, lubas, grindis, elektros jungiklius ir kitas sienoje esančias detales. Tuo pačiu, lipni apsauginė juosta padės suformuoti gražų vidinį kampą, tik atkreipkite dėmesį, jog klijuojant apsauginę juostą ant gretimos sienos, negalima jos įklijuoti tiesiai į kampą – reikia palikti 2 mm. tarpą tarp juostos ir vidinio kampo, kad nutinkavus sieną ir nulupus juostą, molio tinkas neištrupėtų.

Kampų ir puskampių gruntavimas. Jeigu išoriniuose sienų kampuose naudojami plastikiniai,  aliumininiai arba kitokie apdailiniai kampai bei puskampiai, prieš tinkavimo darbus būtina juos du kartus nugruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu su kvarcinio smėlio užpildu, priešingu atveju molio tinkas neprikibs arba laikysis labai silpnai.

Tinkavimo įrankiai. Paskirstyti molio tinko mišinį galima tipiniais glaistymo įrankiais, tačiau vientiso rašto formavimui reikėtų naudoti nerūdijančio plieno glaistyklę su rankena iš viršaus. Glaistyklė turi būti pakankamai lanksti, ne per kieta. Briaunos ir kampai turi būti užapvalinti, kad nepaliktų įrėžimų ant sienos. Kokybiškas metalas užtikrins, kad įrankis nepaliktų ant sienos juodų žymių. Taip pat Jums prireiks mažesnės mentelės mišinio paėmimui iš kibiro ir kampų įtepimui.

Dešiniarankiams rekomenduojame pradėti tinkuoti nuo kairiojo kampo. Jeigu tai yra vidinis kampas, mažesnio dydžio mentele plonai įtepkite molio tinką į kampą ir tik tada tinkuokite glaistykle su rankena iš viršaus.

Tinkavimas. Tinkuojama vidutinio ilgio plastiškais judesiais, glaistyklę padedant ant dar netinkuoto ploto arba artimiausio kampo. Šiek tiek padidėjus nutinkuotam plotui, toliau tinkavimas turi vykti tik pagal kraštinių liniją, vis didinant nutinkuotą plotą ir neleidžiant uždžiūti nei vienai kraštinei. Atkreipkite dėmesį, kad glaistyklė padedama ant dar netinkuotos vietos ir atitraukiama jau nutinkuotame plote, kurio daugiau įrankiu neliesime. Patogiausia tinkuoti netolygiu puslankiu. Jokiu būdų ne kvadratais ir ne tolygiomis juostomis. Taip pat rekomenduojame kuo netaisyklingiau ir ploniau užtepti kraštines, kad vėliau, net ir šiek tiek padžiūvus, jos gražiau apsijungtų su šviežiai užteptu mišiniu.

Pradėtą sieną reikia nutinkuoti iš karto, priešingu atveju matysis jungimosi linija, jei sustosite viduryje sienos ir norėsite pabaigti tinkavimą kitą dieną. Jeigu galvojate, kad vienam bus sunku įveikti didelę sieną, rekomenduojame tinkuoti dviese: vienas žmogus užneša ir paskirsto molio tinką ant sienos, o kitas suvienodina raštą. Taip darbas vyks sparčiau ir lengviau, o rezultatas bus daug kokybiškesnis.

Tinkuodami nuolat nusivalykite glaistyklę, kad molio tinkas nepridžiūtų ir sukietėjęs mišinys netrukdytų kokybiškam darbui

Tinkuojant, viena glaistyklės briauna turi būti šiek tiek atkelta, o pats tinkavimas vyksta lengvai spaudžiant įrankį į sieną. Negalima glaistyklės visa plokštuma glausti prie sienos, nes ji lips ir bus sunku gražiai bei plonai paskirstyti mišinį. O jeigu laikysite per stačiai, glaistyklė raižys sieną ir mišinys užsiteps per plonai.

Pataisymai. Nerekomenduojame daryti jokių pataisymų ant jau nutinkuotų vietų, nebent ta vieta buvo tinkuota neseniai ir yra kvadratinio metro atstumu nuo dar netinkuoto ploto. Taisydami sieną jokiu būdu nepalikite glaistyklės padėjimo žymių, tolygiai jas panaikinkite tokiais pačiais neilgais tinkavimo judesiais artėdami prie dar netinkuoto ploto.

Tinkavimo metu rekomenduojame nedailinti išorinių kampų, nes tai užtruks, o pradėjus mišiniui džiūti jis gali prilipti prie įrankio ir siena susigadins arba  gali pasikeisti paviršiaus faktūra nuo dažno lietimo įrankiu. Geriausiai likusį mišinio perteklių  kampuose nupjauti mentelės briauna ir apšveisti tam skirta švitrinio popieriaus kempinėle.

Išdžiūvus molio tinkui, nulupkite apsaugines juostas nuo gretimos sienos ir iš naujo užklijuokite vėl palikdami maždaug 2 mm. tarpą, tik šį kartą ant jau apdailiniu molio tinku nutinkuotos sienos.

Jau ir dabar matosi, kad nuklijavus juostą, formuojasi gražus ir lygus kampas.

Antrą apdailinio molio tinko sluoksnį galite tinkuoti maždaug po 12-24 h,  kai pirmasis sluoksnis bus visiškai išdžiūvęs. Tinkuokite laikydamiesi tų pačių principų kaip ir pirmame sluoksnyje.

Pradėdami darbus, būtinai dar kartą permaišykite mišinį ir jei yra poreikis, antram sluoksniui galite papildomai įpilti apie 200 ml. vandens, kad mišinys lengviau teptųsi.

Molio tinkui išdžiūvus, siena yra tvirta ir netepli, jeigu palietus jaučiasi šiek tiek laisvų marmuro dalelių, galite jas švelniai nuvalyti sausa šluoste.

Sienų apdaila su molio tinku yra be toksinių medžiagų ir visiškai pralaidi garams, todėl patalpose užtikrinamas geras mikroklimatas ir puiki Jūsų savijauta

Meniu