TUNGŲ ALIEJUS

TUNGŲ ALIEJAUS NAUDOJIMAS ANT MR. CLAY MOLIO TINKO SIENŲ

SVARBI INFORMACIJA – tungų aliejus džiūdamas gali skleisti specifinį kvapą net iki kelių mėnesių. Perskaitykite žemiau esančią detalią informaciją ir patarimus.  

Tungų aliejus yra natūralus kokybiškas aliejus skirtas medienos impregnavimui, tačiau naudojamas ir mūsų meninės apdailos molio tinko sienoms impregnuoti.  Aliejaus sudėtyje nėra cheminių priedų, produktas netoksiškas, todėl jį galima naudoti ir patalpose, kuriose ilgą laiką būna vaikai.

Kaip ir visų natūralių produktų, taip ir Tungų aliejaus naudojimas turi niuansų, kuriuos svarbu žinoti prieš nusprendžiant ką rinktis sienų impregnavimui: aliejų, lazūrą, įvairius lakus, o gal palikti sienas natūralias?

KADA MES NAUDOJAME TUNGŲ ALIEJŲ?

 • Tik ant meninės apdailos sienų, pavyzdžiui, betono ar granito imitacijos, kai naudojamas Molio – marmuro glaistas FINISH No.9 arba tam tikrais atvejais molio dažai, pavyzdžiui, kai atliekama sienos „Linas” technika ir kur aliejus yra tik įtrinamas į paviršių.

SVARBU! Ant lygiai apdailiniu molio tinku tinkuotų ar molio dažais dažytų sienų dengti tungų aliejaus NEREKOMENDUOJAME, nes vaizdas nebus gražus, ant sienų gali likti „šlapias“ efektas bei netolygiai įsigerti. Tokiu atveju reikėtų ieškoti kitų impregnavimo būdų – galbūt naudoti lazūrą ar vandens pagrindo laką. O dar geriau – tokius paviršius tiesiog palikti natūralius.

KODĖL MES NAUDOJAME TUNGŲ ALIEJŲ?

 • Sukietina paviršių;
 • apsaugo nuo vandens (bet praleidžia garus, todėl negalima naudoti dušo zonose);
 • suteikia daug grožio meninės apdailos sienoms – intensyvina spalvas, išryškina raštus;
 • produktas yra natūralus ir yra vienintelis aliejus pasaulyje, kuris kietėja natūraliai reaguodamas su deguonimi, todėl sudėtyje nėra jokių papildomų cheminių priedų.

PO KIEK LAIKO SIENA TAMPA ATSPARI IR JĄ GALIMA VALYTI?

Tungų aliejus polimerizuojasi pora mėnesių, bet siena atsparumo įgauna gana greitai. Visgi, reikėtų sieną pasaugoti bent jau 2 savaites ir ypač nuo vandens ir drėgno valymo, nes sušlapusi vieta gali pabalti. P.s., šį efektą mes dažnai išnaudojame sąmoningai, norėdami sukurti dar įspūdingesnes sienas.

KAIP TEISINGAI PADENGTI SIENĄ TUNGŲ ALIEJUMI?

 • Aliejuojama siena turi būti visiškai sausa, priešingu atveju drėgnos vietos pašviesės, nes vanduo išstumia aliejų;
 • didėlės sienos aliejavimui naudojamas didelis, bent 20 cm. gerai įgeriantis vidutinio ilgio plauko volelis ir toks pats mažesnio dydžio volelis ar teptukas sunkiau prieinamoms vietoms aliejuoti, pavyzdžiui, kampuose, prie lubų ir pan. (poroloninis volelis nerekomenduojamas);
 • užtikrinkite, kad prieš aliejavimą aliejus pabūtų šiltoje aplinkoje, jis turi būti skaidrios gintarinės spalvos. Žemesnėje temperatūroje tungų aliejus gali sutirštėti ir pabalti, toks jis nėra tinkamas darbui.
 • Aliejuojant svarbu gerai išvoluoti visą sieną, ypatingai volelio jungimosi linijas. Pamirkius volelį rekomenduojama nualiejuoti apie 1kv.m., tada nemirkant volelio, dar kartą grįžti ir gerai išvoluoti jau aliejuotą plotą su pussausiu voleliu ir t.t..Volelį būtinai mirkome į aliejų kas 1 m2.

AR ILGAI JUNTAMAS TUNGŲ ALIEJAUS KVAPAS?

Aliejavimo metu jūs nejausite jokių cheminių kvapų nuo kurių svaigtų galva, kvapas labiau primins blynų kepimą, bet jis nebus pavojingas jūsų sveikatai.

Nualiejavus sieną, priklausomai nuo paviršiaus ant kurio ji padaryta (ant gipso kartono, senų dažų, įvairių tinkų ar betono plokščių ir pan. ), įvairaus intensyvumo kvapas gali būti juntamas nuo 2 iki 12 mėnesių. Dažniausiai kvapą skleidžia nebe pats aliejus, o apačioje esančios medžiagos, nes natūraliai aliejus polimerizuojasi apie 2 mėnesius. Norint pagreitinti visus procesus, rekomenduojama gerai vėdinti patalpas ir bent kelis mėnesius neužstatyti sienos daiktais. Jeigu yra vietų, kurios pilnai pasislėps po, pavyzdžiui, pakabinamomis spintelėmis, geriau tų vietų nealiejuoti. Jeigu namuose yra rekuperacinė sistema, kvapai dažniausiai nejuntami.

P.s. kvapas yra subtilus dalykas – vieni jo nejaučia ir jų neerzina, kitiems tungų aliejus netgi kvepia, o štai dar kiti mielai jo nejaustų. Visgi produktas yra natūralus ir nekenksmingas. Jeigu aliejaus kvapas ilgai nedingtų ir erzintų, susisiekite su mumis, gal būsime atradę naujų būdų, kaip greičiau kvapą pašalinti.

Jeigu esate jautrūs kvapams, derėtų pagalvoti apie kitą impregnavimo priemonę, susisiekite ir paieškosime sprendimų kartu!

KAIP SU LAIKU GALI PASIKEISTI SIENA?

 • Jeigu aliejavimo metu bus susidaręs perteklius, siena gali pradėti gelsti jau po kelių mėnesių.
 • Jeigu nebus saulės šviesos arba uždengsite sieną daiktais, tos vietos taip pat gali labiau pagelsti.

Norint išvengti sienos pageltimo, rekomenduojama:

 • aliejuoti tik vieną kartą, o praėjus kelioms valandoms po aliejavimo, kruopščiai nuvalyti visą sieną sausa mikrofibro šluoste;
 • aliejuoti tik tas sienas, kurios bus atviroje erdvėje ir gaus natūralios saulės šviesos.
 • Aliejuoti tik pigmentuotas sienas, baltos spalvos mes nealiejuojame, nes ji pagels iš karto.

Jei visgi nutiko taip, kad siena vietomis pagelto, galite ją pavalyti su audinių balikliu. Mes patys esame išbandę šį valymo būdą ir pastebėjome, jog geltonumas dingsta, bet pačiai sienai ir spalvoms nieko nenutinka. Visgi reikėtų valyti atsargiai ir pradžioje išsibandyti mažiau matomoje vietoje ar nedideliame plote. Paskui sieną reikėtų gerai nuvalyti vandenyje sudrėkinta šluoste.

ALTERNATYVOS TUNGŲ ALIEJUI

Vietoje tungų aliejaus galima naudoti dvigubo virimo linų sėmenų aliejų su sikatyvu arba kitokius aliejus prieš tai išsibandžius ant atskiro eskizo.

Tai yra tik bendro pobūdžio Mr. Clay rekomendacijos, parengtos pagal turimą patirtį naudojant tungų aliejų.

Meniu