SIENA „OMBRE“

Siena “Ombre”

sukomplektuota pagal nuotraukoje matomas spalvas. Norėdami daryti kitų spalvų sieną, prekes į krepšelį įsidėkite atskirai, komentare nurodydami, kokiomis proporcijomis sumaišyti spalvų intensyvumus arba parašykite mums į info@clay.lt ir mes padėsime viską išsirinkti. 

Pilnas medžiagų krepšelis 15 kv.m. “OMBRE” sienai: 

-158_B (220%) x 2 vnt.  (tai bus Jūsų ryškiausia apatinė spalva)

-158_B (160%) x 2 vnt. 

-158_B (100%) x 2 vnt. 

-158_B (60%) x 2 vnt.

-158_B (20%) x 2 vnt.

SVARBU – spalvos yra rekomendacinio pobūdžio, todėl norėdami savarankiškai patamsinti spalvas įsigykite 158_B pigmento papildomai. O jei domina visai kitokių spalvų siena, rekomenduojame užsisakyti mūsų spalvų paletę į namus ir išsirinkti –> čia

Įrankiai ir pagalbinės priemonės, kurių Jums prireiks:

 • Apsauginė dažymo juosta, pirkti čia;
 • Apsauginė dažymo plėvelė kitų sienų apsaugai;
 • Dekoravimo kempinė (turi būti minkšta ir lengvai suspaudžiama rankoje, perpjaukite pusiau, kad tilptų į delną), rasite čia;
 • Dažymo volelis arba šepetėlis SPALTER BRUSH
 • Vandens purkštuvas, rasite čia;
 • Popierius grindims apsaugoti, bei juostelė jam priklijuoti.;
 • Kibiras su vandeniu kempinei praskalauti;
 • 35 l. kibiras apdailiniam molio tinkui užmaišyti bei mažesni 5 kibirėliai (5l. talpos)  molio dažams.
 • Elektrinis maišytuvas tinkui ir mažesnio dydžio mikseris molio dažams.

Pirmi du apdailinio molio tinko sluoksniai:

Ant paruoštos sienos užtinkuojamas pirmas apdailinio molio tinko sluoksnis sumaišytas su spalva 133_B –> leidžiame išdžiūti –> tinkuojame antrą sluoksnį –> vėl leidžiame išdžiūti

Kaip teisingai užmaišyti mišinį ir nutinkuoti pirmus du sluoksnius, žiūrėkite čia:

https://www.youtube.com/watch?v=359CxVmFOA0&t

Trečias sluoksnis:

Visus molio dažus reikia susimaišyti iš anksto į atskirus kibirėlius.

Pavyzdžiui, norint sumaišyti du maišelius vienos spalvos molio dažų po 400 g. reikia laikytis šių instrukcijų – į ne mažesnį nei 2 l. kibirėlį reikia įpilti apie 700 g. vandens, tada palengva maišant suberti gautus sausus mišinius, kurie jau yra su pigmentais, gerai išmaišyti, leisti pastovėti bent 30 min. ir prieš darbą dar kartą permaišyti.

*Užtepkite po truputį molio dažų iš visų kibirėlių (galima ir ant paprasto popieriaus), išdžiovinkite ir įvertinkite ar nėra per didelių kontrastų tarp gretimų spalvų. Jei viskas gerai, rekomenduojame vis tiek pasidaryti eskizą ant plokštės ir tik tada dekoruoti sieną.

Darbo eiga:

Norint išgauti gražų spalvų perėjimą nuo tamsiausios iki šviesiausios, rekomenduojama molio dažus tepti bent 5–mis eilėmis. Dirbti galima nuo viršaus į apačią ir atvirkščiai. Bet bus saugiau, jei dirbsite nuo viršaus į apačią.

 1. Pradžioje voleliu arba dažymo šepetėliu užtepame šviesiausią  158_B (20%) molio dažų spalvą sienos viršuje per visą sienos plotį. Drėgna kempine, vidutinio dydžio sukamaisiais judesiais, reikia viską švelniai ištrinti, ypač apatinę sujungimo vietą, ant kurios tepsis kita spalva. Smarkiai netrinkite, nes gali likti kempinės “ratilai”. Juo panaikinti galima tapšnojant sieną kempine.
 2. Tada tepame kitą norimo aukščio eilę, 158_B (60%) dažus pradėdami tepti šiek tiek aukščiau  jungimosi linijos ir žemyn iki norimos ribos. Pirmiausiai kempine išsukame viršutinę jungimosi liniją, lengvai paliečiant viršutinę 158_B (20%) spalvos eilę, kad gražiau persimaišytų spalvos, tada apačios liniją ir galiausiai visą tamsesne spalva 158_B (60%)užteptą plotą. Ir taip toliau visas eiles iki apačios.
 3. s. Drėgną kempinę reikia naudoti iškart, nes pradžiūvus molio dažams bus sunku gražiai sulieti spalvas. Jeigu Jums patogiau, galite molio dažus iškart tepti ir trinti su kempine.

 Atminkite, kad trinant su kempine sujungimuose dar susimaišys ir tarpinės spalvos.

Molio dažų tepimo variantai

Jeigu dirbate dviese, vienas žmogus turėtų užnešinėti molio dažus teptuku arba voleliu, o kitas viską tolygiai ištrinti ant sienos drėgna, gerai išgręžta kempine.

Taip pat galima abiem iškart užnešinėti molio dažus kempinėmis, iškart viską ištrinant.

Jeigu dirbate vienas, kempine ir užneškite molio dažus ant sienos ir iškart ta pačia kempine ištrinkite.

Svarbu žinoti:

 • džiūdama siena žymiai šviesės, todėl negalima spręsti apie spalvą pagal šlapią mišinį.
 • dekoruojant tokiu būdu, išdžiūvusi siena gali būti biri, todėl išdžiūvusią sieną galima nuvalyti sausa mikrofibro šluoste arba vėl sudrėkinus sukietinti nerūdijančio plieno glaistykle. Kietinant sieną, viena glaistyklės briauna turi būti šiek tiek atkelta, taip, kaip ir tinkuojant. Daugiau informacijos apie teisingą glaistyklės laikymą ieškokite mūsų video pamokose.

*Visa pateikta informacija yra tik rekomendacinio pobūdžio ir Mr. Clay negali prisiimti atsakomybės už lūkesčių nepateisinančius rezultatus, bet visada mielai konsultuosime ir padėsime, kol pavyks pasiekti norimą rezultatą.

Video pamoką galite žiūrėti mūsų Instagram paskyroje  https://www.instagram.com/stories/highlights/17919484804443634/

Meniu