APDAILINIO MOLIO TINKO PRIEŽIŪRA

Džiaugiamės, kad savo namams ar projektams planuojate rinktis molio tinką, todėl norime, kad tinkamai susipažintumėte su mūsų gaminamais produktais ir priimtumėte sprendimus, kurie džiugintų ne vienus metus. Visa, žemiau aprašyta informacija galioja vienspalviam apdailiniam molio tinkui, juo tinkuojant visus namus ir sienas. Atliekant meninį sienų dekoravimą, kai kuriami raštai, ši informacija gali būti netikslinga.

Molio tinkas yra natūralus mišinys be pavojingų cheminių medžiagų ir yra visiškai pralaidus garams, todėl  jo valymas bus kiek kitoks, nei medžiagų, sudarančių ant sienos plėvelę. Nepaisant to, kad mišinys natūralus, nereiškia, kad tokia sienų apdaila greitai nusidėvės –  viskas priklausys nuo Jūsų gyvenimo būdo, požiūrio ir gebėjimo tinkamai valyti ar pertinkuoti sienas. Galime tik nuoširdžiai pasakyti, jog tokios sienos džiugina, jas norisi paglostyti ir namuose būna taip jauku, kad supranti, jog verta saugoti ir tausoti. Labai norime, kad mūsų klientai turėtų realius lūkesčius molio tinkui ir prieš įsigydami sąmoningai suprastų produktų ypatybes. Gali būti, jog  dėl gyvenimo būdo, gyvūnų ir pan., sienos nusidėvės labai greitai ir nesvarbu ar jos bus su molio tinku ar įprastomis apdailos medžiagomis. O gali būti, kad net ir po kelių metų Jūsų molio tinko sienos atrodys puikiai, kaip ką tik nutinkuotos.

Sienų, durų ir baldų impregnavimas

 Visų namų sienų mes jokiu būdu nerekomenduojame impregnuoti, nes molio tinkas tam ir sukurtas, kad būtų natūralus, be to, toks jis atrodo gražiausiai ir jaukiausiai, o pasaugojant, arba gyvenant ramesnį gyvenimo būdą, galima išsaugoti gražų ir nepažeistą daugybę metų. Taip pat nerekomenduojame apdailiniu molio tinku dengti labai dėvimų paviršių, tokių kaip baldų fasadai, grindjuostės ar durys – jei, visgi, būtų nuspręsta tokius paviršius tinkuoti – rekomenduojame impregnuoti.

Rizikos susijusios su impregnavimu:

 • Keičiasi spalva, dažniausiai šiltėja ir ryškėja. Vienos priemonės keičia mažiau, kitos daugiau, tai priklauso ir nuo naudojamo spalvos pigmento.
 • Jeigu yra vidinių kampų, apsauginės priemonės gali labiau subėgti į vidinius kampus ir palikti žymes.
 • Dengiant impregnavimo priemones, gali likti volavimo žymės, todėl reikia pasirinkti tinkamo dydžio ir plauko volelį bei volavimo metodus. Kai kurie meistrai rekomenduoja naudoti mažesnio dydžio volelį ir voluoti įvairiomis kryptimis. Norint išvengti volavimo žymių ant didelių plotų, impregnavimo priemones galima purkšti, tačiau ir tai reikia daryti atidžiai, bei sistemingai.
 • Impregnuojant ryškesnes spalvas voleliu gali šiek tiek atsidengti balto marmuro grūdeliai, todėl geriau yra purkšti aparatu.
 • Sukietintą molio tinko paviršių dažniausiai yra lengviau impregnuoti, nes priemonės geriasi tolygiau.

Ką naudoti impregnavimui, mes nelabai galime patarti, nes kiekviena spalva ar atlikimo technika dengiasi skirtingai. Bet testuoti reikėtų vandens pagrindo lakus, skiedžiant juos bent su 20% vandens.

! Tungų, bei kiti aliejai NENAUDOJAMI apdailinio molio tinko impregnavimui. 

Jeigu Jums labai patinka molio tinko tekstūra ir nėra didelio skirtumo ar produktas natūralus ar ne, vietoje įprasto sienų glaistymo, galite tinkuoti apdailiniu molio tinku, o paskui tiesiog nudažyti atspariais įprastais dažais, jūsų norima spalva. Tokiu būdu gausite gyvesnį sienų vaizdą su lengvais šešėliais ir geresnį atsparumą. Iš praktikos galime pasakyti, kad dažai ant molio tinko dengiasi lengviau ir gražiau.

Iš kitos pusės nėra nieko nepažeidžiamo, o meistrai dažnai sako, jog ateityje lengviau pataisyti neimpregnuotą molio tinką, todėl tik nuo Jūsų gyvenimo būdo ir požiūrio priklausys kaip paviršiai dėvėsis

Molio tinko priežiūra ir valymas

Pasikartosime – norime, kad turėtumėte visiškai realius lūkesčius šiam nuostabiam produktui, o pasirinkti sprendimai savo namams būtų džiuginantys ir teisingi. Kadangi produktas yra natūralus ir jame nėra jokių cheminių medžiagų, kurios sudarytų plėvelę, molio tinkas išlieka pralaidus ir „kvėpuojantis“.

Tokių sienų mes negalime šlapiai ir smarkiai trinti, nes valymo vieta tikrai matysis, o gal net ir skylė gausis.  Visgi, palyginus, jog tai yra visiškai natūralus, matinis ir labai gražus produktas, jo ekploatacija yra gana gera ir, galbūt, gali būti sulyginama su matiniais dažais.

Aptaškius molio tinko paviršių purvinais skysčiais pradžioje nedarykite nieko, ir leiskite dėmėms išdžiūti. Jeigu dėmės akivaizdžiai matosi, galite pabandyti valymo metodą su audinių balikliu ACE. Neskiestos priemonės užsipilkite ant švaraus vatos diskelio ir lengvai patapšnokite dėmę, leiskite išdžiūti ir stebėkite ar situacija gerėja. Svarbu netrinti ir per ilgai vienu metu nemirkyti tos pačios vietos. Kadangi molio tinkas ir spalvų pigmentai yra neorganinės kilmės, jie nereaguoja su ACE balikliu ir spalvos neišbąla. Visgi prieš valymą rekomenduojame išsibandyti mažiau matomoje vietoje ir įsitikinti, kad viskas gerai. Valydami tokiu metodu, būtinai saugokite rankų odą ir drabužius.

Sausai atsiradusias dėmes, pavyzdžiui, batų žymes ar nuo kitų atremtų daiktų atsiradusias dėmes ir pan.  rekomenduojame valyti sausu, švariu šepetėliu. Tinka dažymo šepetėliai.

Jeigu išbandžius sausus ir šlapius valymo būdus dėmė vistiek matosi, rekomenduojame išbandyti dar vieną būdą – su kempine lengvai įtrinti sieną tos pačios spalvos molio tinku. Aprašyti visą procesą gana sudėtinga, todėl ieškokite video filmuko su valymo rekomendacijomis mūsų IG paskyroje.

Jei net ir po šio bandymo nepavyks pasiekti norimo rezultato, sieną reikėtų pertinkuoti vienu sluoksniu.

Valymo būdai yra rekomendacinio pobūdžio ir prieš valant būtina pabandyti mažiau matomoje vietoje.

Praktiniai patarimai Jums:

 • Neužmušinėkite vabzdžių ant sienų, nes ten ir liks 🙂
 • Saugokite sienas nuo purvinų/spalvotų skysčių įsigėrimo, nes tikrai įsigers ir, tikėtina, matysis.
 • Uždarykite langus vasaros metu esant audroms, nes stiprus šoninis lietus gali išplauti molio tinką nuo langų angokraščių. Žinoma, visada galima nutinkuoti vėl.
 • Langus ir ypatingai langų rėmus nusivalykite dar prieš tinkavimo darbus. O ateityje valykite atsargiai privesdami šluostę prie tinkuoto paviršiaus.
 • Būtinai dėkite grindjuostes, tai užtikrins, kad grindų plovimo metu sienų apačios neapsitrins.
 • Žinome, kad gražu, bet geriau netinkuokite durų molio tinku 🙂 

Molio tinko atnaujinimas

Paviršių, kuris nusidėvėjo ar nebenusivalo, gana paprasta atnaujinti užtinkuojant vieną molio tinko sluoksnį ant viršaus. Net ir gyvenant namuose, atlikti darbus su molio tinku yra daug maloniau:

 • nebus dulkių;
 • nesugadinsite grindų ar kitų paviršių;
 • nebus jokių cheminių medžiagų garavimo.

Jeigu po tinkavimo ant sienos jaučiami pavieniai marmuro grūdeliai – ją reikia tiesiog vieną kartą nuvalyti sausu šepetėliu ar paprasčiausiai švariu delnu, kad grūdeliai nukristų. Lengvą, vienkartinį sienos birumą, gali lemti tinkavimo metodika ir pasirinkti įrankiai. Iš esmės siena nebūna biri ar tepli prie jos prisiglaudus.

Dalinis atnaujinimas/pataisymai:

Molio tinko siena yra gana minkšta – mišinyje nėra cheminių medžiagų, kurios sukietintų molio tinką, todėl jis yra gana minkštas ir jį lengva pažeisti aštriu daiktu. Pataisyti taip, kad visai nesimatytų taisymo vieta, ko gero neįmanoma, bet sušvelninti pažeidimus galima, o nežinantys net ir nepastebėtų. Visgi viskas priklausys nuo pataisymus atliekančio žmogaus kruopštumo bei kūrybingumo. Jeigu siena nėra didelė, paprasčiau bus tiesiog pertinkuoti visą paviršių vienu sluoksniu.

Daugiau techninės informacijos apie molio tinką, sienų paruošimą tinkavimui, bei mokymus rasite mūsų svetainėje www.clay.lt

Linkime gražių ir jaukių sienų, Mr. Clay komanda

 

Meniu