APDAILINIO MOLIO TINKO PRIEŽIŪRA

Molio tinkas yra natūralus mišinys be pavojingų cheminių medžiagų ir yra visiškai pralaidus garams, todėl  jo valymas bus kiek kitoks, nei  medžiagų, sudarančių ant sienos plėvelę. Nepaisant to, kad mišinys natūralus, nereiškia, kad tokia sienų apdaila greitai nusidėvės –  viskas priklausys nuo Jūsų gyvenimo būdo, požiūrio ir gebėjimo tinkamai valyti ar pertinkuoti sieną. Galime tik nuoširdžiai pasakyti, jog tokios sienos džiugina, jas norisi paglostyti ir namuose būna taip jauku, kad supranti, jog verta saugoti ir mylėti. Labai norime, kad mūsų klientai turėtų realius lūkesčius molio tinkui ir prieš įsigydami sąmoningai suprastų produktų ypatybes. Gali būti, jog sienos nusidėvės labai greitai ir nesvarbu ar jos bus su molio tinku ar yprastomis apdailos medžiagomis. O gali būti, kad net ir po kelių metų Jūsų molio tinko sienos atrodys kaip ką tik nutinkuotos.

Molio tinkas yra įgeriantis – bet buityje retai pasitaiko, kad sienos gausiai aplaistomos purvinais skysčiais, o paprastas vanduo išdžiūsta be jokių pėdsakų. Geras įgeriamumas užtikrina, kad molio tinkas sugers ir papildomą drėgmę patalpose, kiek įmanoma, mažiau kondensuosis vanduo ir bus mažesnė tikimybė atsirasti pelėsiui.

Gyvenimiškos nelaimės ir patarimai apipylus sieną:

  • Jei laistote gėles, stenkitės tai daryti atsargiai, arba patraukite vazonus toliau nuo sienos – jei netyčia aptaškėte sienas vendeniu ir žemėmis, nieko nedarykite iškart, pirmiausiai leiskite išdžiūti, o tada nuvalykite sausu, švariu šepetėliu. Išimtis  – jei aptaškėte labai gausiai ir matote, kad vanduo vis dar teka žemyn, tada galite sugerti vandenį švaria šluoste, lengvai prispaudus, tačiau jokiu būdu netrinkite sienos. Išdžiūvus sienai, nuvalykite sausu šepetėliu arba, jei reikia, atsargiai sušveiskite minkšta švitrinio popieriaus kempinėle.
  • Kavą ir kitus spalvotus gėrimus statykite toliau nuo sienų, arba ant tvirtai stovinčių baldų. Jei visgi netyčia tokia nelaimė nutiko, o Jūsų siena apsitaškė kava, arbata, vynu ir t.t. – leiskite sienai išdžiūti ir tada vertinkite ar stipriai matosi dėmės, nes būna ir taip, jog skysčiai susigeria ir dėmių praktiškai nesimato. Jeigu akivaizdžiai matosi, galima pabandyti valyti tokiu metodu:

– Ant švaraus vatos diskelio ar minkštos kempinės užsipilkite audinių baliklio ACE ir švelniai patapšnokite dėmę, tik jokių būdu netrinkite. Dažniausiu atveju dėmės išsivalo arba tampa praktiškai nepastebimos, o sienų spalvai nieko nenutinka. Žinoma, prieš valant, reikėtų pirmiausiai išbandyti mažiau pastebimoje vietoje arba labai nedidelį plotelį ir leisti pilnai išdžiūti, kad galėtumėte vertinti ar valymo metodas veiksmingas. Atsargiau reikėtų valyti labai ryškių spalvų sienas, nes galite toje vietoje išplauti pigmentą

Sausų dėmių valymas – jeigu sausai ištepėte sieną kokiu nors daiktu, įspyrėte batu, apibėrėte cinamonu ir pan., valyti reikia sausu šepetėliu, plačiais, pradžioje minkštesniais judesiais, stengiantis dar daugiau neįtrinti sienos.

Įprastai visas dėmes rekomenduojama valyti sausai ir tik išdžiūvusias, švelniais judesiais pagal tinkavimo kryptį:

Molio tinko siena yra gana minkšta – mišinyje nėra cheminių medžiagų, kurios sukietintų molio tinką, todėl jis yra gana minkštas ir jį lengva pažeisti aštriu daiktu. Dažnu atveju nedidelius pažeidimus galima bandyti taisyti lokaliai, smulkių – praktiškai nesimato, o pažeidus rimčiau, bus paprasčiau visą sieną tiesiog pertinkuoti vienu sluoksniu.

Jeigu po tinkavimo ant sienos jaučiami pavieniai marmuro grūdeliai – ją reikia tiesiog vieną kartą nuvalyti sausu šepetėliu ar paprasčiausiai perglostyti švariu delnu, kad grūdeliai nukristų. Lengvą, vienkartinį sienos birumą, gali lemti tinkavimo metodika ir pasirinkti įrankiai. Iš esmės siena nebūna biri ar tepli prie jos prisiglaudus.

Valymo būdai yra rekomendacinio pobūdžio ir prieš valant būtina pabandyti mažiau matomoje vietoje.

PAPRASTA PERTINKUOTI

Jeigu siena apgadinta smarkiai, rekomenduojame vienu sluoksniu pertinkuoti visą sieną. Tą galima atlikti net ir gyvenant namuose, nes su molio tinku nesugadinsite jokių namuose esančių daiktų, nebus jokių dulkių, o džiūdamos sienos neskleis toksinių medžiagų ir kvapų.

SIENŲ ATNAUJINIMAS

Atėjus metui atnaujinti sienų apdailą su molio tinku, užtenka pertinkuoti tik vienu sluoksniu. Galima pertinkuoti tomis pačiomis arba kitomis spalvomis. Taip pat įmanoma perdažyti molio dažais.

APDAILINIO MOLIO TINKO IMPREGNAVIMAS

Mes nerekomenduojame molio tinku tinkuotų sienų padengti jokiomis medžiagomis, kurios sudaro plėvelę, nes tam jį tokį ir gaminame, kad produktas būtų pralaidus garams, be jokių toksinių medžiagų. Visgi, kartais, tam tikrose zonose, norint padidinti sienų atsparumą, galima panaudoti lazūrą, įvairius lakus arba impregnantus.

Dažniausiai impregnuojamos virtuvės, vonios ar tambūro zonų sienos.

Visas priemones pirmiausiai reikia išbandyti ant atskiro eskizo. Mes esame išbandę ir rekomenduojame lazūrą Caparol Deco Lasur, kuri uždeda ant paviršiaus plėvelę ir sumažina jo įgeriamumą bei sukietina. Lazūra dengiama vidutinio ilgio plauko voleliu, įvairių krypčių judesiais, kad kuo mažiau matytųsi taisyklingi perėjimai. Tiek ši lazūra, tiek kitos impregnavimo priemonės dažniausiai intensyvina spalvą, todėl prieš tai išbandykite ant atskiro eskizo.

! Tungų aliejus, bei kiti aliejai NENAUDOJAMI apdailinio molio tinko impregnavimui. 

Meniu