SIENA „VULKANAS“

Pilną rinkinį įsigykite čia

Medžiagos ir priemonės, reikalingos ~ 15 kv. m.  sienai: 

SVARBU – spalvos yra rekomendacinio pobūdžio, todėl jei domina visai kitokių spalvų siena, rekomenduojame užsisakyti mūsų spalvų paletę į namus ir išsirinkti –>čia

Įrankiai ir pagalbinės priemonės, kurių Jums reikės:

  • Mentelė mišinio paėmimui čia
  • Apsauginė dažymo juosta čia
  • Apsauginė dažymo plėvelė gretimoms sienoms apsaugoti;
  • Dažymo volelis ir vonelė lazūrai čia
  • Vandens purkštuvas, rasite čia;
  • Popierius grindims apsaugoti, bei juostelė jam priklijuoti čia
  • 35 l. kibiras apdailiniam molio tinkui užmaišyti – rekomenduojame naudoti aukštą ir siaurą talpą čia
  • Elektrinis maišytuvas tinko mišiniui sumaišyti.

Mišinio sumaišymas

Į 35 l. kibirą pilame 8,5 l. vandens, tada pilame visą pigmento indelį, gerai išmaišome elektriniu maišytuvu ir nuolat maišydami palengva supilame molio tinko mišinį. Geresniam išsimaišymui rekomenduojame maišyti aukštoje ir siauroje talpoje. Uždenkite mišinį, kad nesudžiūtų ir leiskite pastovėti bent pora valandų, o geriausiai jį paruošti iš vakaro.

Pirmas apdailinio molio tinko sluoksnis:

Pirmąjį sluoksnį tinkuojame paprastais lenktais judesiais, nekurdami jokio rašto, taip kaip mokomajame video.

Antras apdailinio molio tinko sluoksnis:

Šiame sluoksnyje molio tinką galima tinkuoti truputį storiau iki ~ 3 mm storio. Tinkuojama lenktais judesiais. Nutinkavus ~2 m2., sieną, kol ji šlapia, reikia subaksnoti dekoravimo šepetėliu, tada tinkuoti toliau panašaus dydžio plotą, vėl subaksnoti dekoravimo šepetėliu ir t.t. Subaksnojus šepetėliu, siena bus kaip su spygliukais, neatrodys gražiai, bet šiame etape ji taip ir turi atrodyti.

SVARBU – būtų geriau, jei mišinys antram sluoksniui būtų tirštesnis, todėl jei maišysite naują apdailinio molio tinko pakuotę, maišykite su 8-8,5 l. vandens. Jeigu mišinys antrame sluoksnyje bus per skystas, suformuotas iškilesnis raštas gali pradėti slinkti žemyn.

Sienos apdirbimas – kietinimas:

1 variantas – kol siena drėgna

Nutinkavus antrą sluoksnį, palaukite kol siena pradžius tiek, kad ją palietus, ji nebebus lipni ir tepli, bet vis dar bus šlapia. Atsargiai pradėkite kietinti sieną švaria ir sausa nerūdijančio plieno glaistykle, nebūtina kietinti nuosekliai – jei matote, kad storiau užtepti plotai dar labai minkšti ir lipnūs, prie jų grįžkite vėliau. O jeigu yra atsiradusių sausų, prašviesėjusių plotų, juos reikia vėl sudrėkinti, kad atgytų ir kietinti glaistykle tada, kai vanduo susigers ir nebeblizgės sienos paviršiuje. Kietinimo metu jūsų sukurta faktūra įgaus gražų ir glotnų raštą.

2 variantas – kai siena išdžiūvo

Jeigu siena išdžiūvo nespėjus sukietinti, teks ją sudrėkinti iš naujo. Geriausiai tą daryti vandens purkštuvu, tačiau stenkitės išvengti nubėgimų, kad tekėdamas žemyn vanduo neišplautų pigmento ir nepaliktų žymių. Jeigu matysite, kad purškiant, vietomis telkiasi daugiau vandens, pavoluokite tą vietą sausu dažymo voleliu, kad vanduo prasisklaidytų ir nepradėtų tekėti. Palaukę bent 10 min, kol siena nebeblizgės nuo vandens ir palietus ranka – nebelips, pabandykite atsargiai kietinti sieną nerūdijančio plieno glaistykle, jeigu sukurta faktūra gražiai susispaudžia, taip sukietinkite visą sieną. Jeigu jaučiate, kad siena per šlapia – dar šiek tiek palaukite, o jeigu siena raižosi ir raštas nei kiek nesispaudžia – dar sudrėkinkite.

Po sukietinimo, siena turi būti glotni ir maloni liesti.

Impregnavimas – esant poreikiui galima sieną padengti lazūra arba vandens pagrindo laku. Šios technikos nerekomenduojame dengti tungų ar kitomis alyvomis.

Svarbu žinoti:

  • prieš pradedant darbus rekomenduojama išsibandyti medžiagas ir techniką ant atskiro eskizo. Tokiu būdu nustatysite būsimą sienų spalvą ir raštą;
  • džiūdamas molio tinkas  šviesės, todėl negalima spręsti apie galutinę spalvą pagal šlapią mišinį.

*Visa pateikta informacija yra tik rekomendacinio pobūdžio ir Mr. Clay negali prisiimti atsakomybės už lūkesčių nepateisinančius rezultatus, bet visada mielai konsultuosime ir padėsime, kol pavyks pasiekti norimą rezultatą.

Meniu