08 Lap

BETONO IMITACIJOS SIENA

BETONO IMITACIJOS SIENA

Betono imitacijos sienos darbus atliko Mantas Petravičius iš MP Studio

Medžiagos ir priemonės, reikalingos  ~17 kv. m. betono imitacijos sienai:

 • Mr. Clay apdailinis molio tinkas (25 kg.) – 1 vnt.  – 37 EUR
 • Mr. Clay molio-marmuro glaistas FINISH Nr. 9 (10 kg. – 1 vnt.)  – 35 EUR
 • 6 nr. (sena spalvų paletė) spalvos mineralinis pigmentas pirmiems dviems apdailinio molio tinko sluoksniams – 1 vnt. – 6 EUR
 • 7 nr. (sena spalvų paletė) spalvos mineralinis pigmentas trečiam FINISH Nr. 9 sluoksniui – 1 vnt. – 4 EUR
 •  Tungų aliejus 2,7 L.  – 35 EUR
 • Kietmedžio anglis ~ 40 g. –  5 EUR
 • Juodas pigmentas paliejimams 20 g. (maišoma su vandeniu savo nuožiūra pagal reikiamą spalvos intensyvumą)
 • Tinkavimui ir poliravimui skirta glaistyklė Marmorino tools Stilmirror light 21102 – 30 EUR
 • Paruošta eskizinė plokštė, ant kurios pasidarysite savo pavyzdį, ištestuosite spalvas ir pan. – 5 EUR

Viso medžiagų krepšelio, skirto 17kv.m. sienai kaina yra tik 157 EUR

Įrankiai ir pagalbinės priemonės

 • Tinkavimui ir poliravimui skirta glaistyklė Pirkti čia
 • apsauginė dažymo juosta TESA Precision Mask
 • siaura dažymo juostelė klojinių imitacijos kūrimui Pirkti čia
 • apsauginė dažymo plėvelė
 • mikrofibro pluošto  volelis su vonele aliejui arba lazūrai

Pirmas sluoksnis:

Pagal Apdailinio molio tinko instrukciją sumaišykite mišinį su pigmentu nr. 6 ir nutinkuokite pirmąjį sluoksnį. Šiame etape labai svarbu protarpiais suformuoti iškilią faktūrą, kuri vėliau pasimatys paskutiniame sluoksnyje. Pirmam  15 kv. m. sienos sluoksniui sunaudosite maždaug  1/2 apdailinio molio tinko. Reikia leisti jam visiškai išdžiūti ir tik tada tinkuoti antrą sluoksnį. P.s. pirmas sluoksnis gali būti ir baltas arba kitos spalvos – didelio skirtumo nėra, nes jis vistiek užsidengs.

Antras sluoksnis:

Ant išdžiūvusio pirmo apdailinio molio tinko sluoksnio lipnia dažymo juostele  suformuokite  norimo dydžio ir proporcijų betono imitacijos sienos klojinius. Juostelę užklijavę palikite ir tinkuokite antrąjį apdailinio molio tinko sluoksnį su likusiu mišiniu.

Tinkuojamas antras apdailinio molio tinko sluoksnis

Antram sluoksniui apdailinio molio tinko mišinys turi būti būtinai pilkas, bet didelės reikšmės atspalvis neturi, nes didžioji dalis tinko užsidengs ir liks tik keli procentai specialiai sukurtų ertmių tinkuojant trečiąjį sluoksnį, taigi antrasis sluoksnis tinkuojamas netvarkingai, nesistengiant išlyginti, galima palikti nedideles ertmes, kad matytųsi pirmasis sluoksnis.  Antram sluoksniui pilnai neišdžiūvus, vidines juosteles būtina nuplėšti, o išorines palikti.

Paliekamos ertmės turi atrodyti panašiai, bet nedarykite jų daug ar simetriškų, nes betono imitacija gausis labai marga.

Nutinkavus antrąjį Apdailinio molio tinko sluoksnį, juosteles būtina nuplėšti.

*Turėkite omenyje, kad jei pirmasis sluoksnis baltas ir jis nepilnai užsidengs per kitus du sluoksnius, aliejuojant tos ertmės gali šiek tiek pagelsti, kas irgi suteikia, labai įdomų efektą ir kartais netgi daroma sąmoningai. Jeigu norite geltonumo išvengti, reikės užtinkuoti tas vietas paskutiniu FINISH sluoksniu.

Trečias sluoksnis:

Ant išdžiūvusio antrojo sluoksnio, tinkuojamas molio-marmuro glaistas FINISH Nr. 9.

Trečias sluoksnis, molio-marmuro glaistas FINISH No. 9

Visą mišinio Finish Nr. 9 pakuotę reikia sumaišyti su pigmentu 7 nr. Jei norite šviesesnės betono imitacijos, galite nedėti viso indelio, o tik 20 – 25 g. Taip pat įdėkite apie 150-200g. maltos kietmedžio anglies, kurią galite pasiruošti ir savarankiškai namuose, sumalus ir prasijojus pro 1 mm. akučių dydžio sietelį.

Tinkuojama neuždengiant antrojo sluoksnio pilnai, o paliekant minimalias ertmes, bei formuojant norimą raštą. Formuojant klojinius,  nuluptų juostelių griovelius  užtepkite pabaigoje, o visus įspaudus darykite per apsauginę dažymo plėvelę, kaip parodyta nuotraukoje. Plėvelės dėka įrankiai neprilips ir tinkas toje vietoje neatkibs nuo sienos.

Įspaudai daromi per plėvelę

Maždaug po 30-60 min., kai siena palietus jau nebelimpa prie rankų, bet dar yra drėgna, galima švelniai geležinti poliravimo glaistykle pirmą kartą, o dar po 30-60 min. nuo pirmojo geležinimo ir antrajį kartą.

 Betono nubėgimų efektas

Išdžiūvus trečiam sluoksniui bus kuriamas  betono nubėgimų efektas. Į patogią talpą pasidarykite vandens ir juodo mineralinio pigmento mišinį santykiu: 1l vandens ir 1 g. sauso juodo pigmento. Gautą skystį voleliu ar kitų įrankiu liekite ant sienos ir kurkite norimą nubėgimo efektą. Nutekėjimus po 10-20 sekundžių supurkškite vandeniu, kad jie nebūtų per ryškus ir per daug taisyklingų linijų, bei perbraukite poliravimo glaistykle iš apačios į viršų ir leiskite toliau tekėti vandens pertekliui, taip nubėgimo efektai gausis daug natūralesni. Sieną dar kartą supoliruokite ir  palikite pilnai išdžiūti.

Betono nubėgimų efektas

Aliejavimas arba lazūravimas

Paskutinis etapas yra aliejavimas, kuris atliekamas po maždaug 24h, kai siena jau tikrai išdžiūvusi. Tungų aliejus užnešamas vidutinio ilgio plauko mikrofibro pluošto voleliu. Aliejuojant spalva suintensyvės ir atsiras optinis sienos gylis.  Pirmo aliejavimo metu aliejus įsigers pilnai, bet būtina išstumdyti vietomis susidariusį perteklių.  Antrą kartą aliejuoti galima po 12 h, taip pat  išstumdant perteklių. Jeigu aliejus nebesigeria, po 2h aliejaus perteklius pašalinamas  švaria šluoste. P.s. jeigu tenkina esamas rezultatas galima antrą kartą nealiejuoti.

Jeigu aliejuoti sienos nenorite, bet norite suteikti jai atsparumo, galite rinktis lazūrą.

Aliejavimo metu sienos spalva intensyvėja

Svarbu žinoti:

 • prieš pradedant darbus rekomenduojama išsibandyti medžiagas atskirame eskize. Tokiu būdu nustatysite būsimą sienų spalvą
 • džiūdamas molio tinkas ir glaistas šviesės, todėl negalima spręsti apie galutinę spalvą pagal šlapią mišinį.
 • po aliejavimo spalva vėl intensyvės ir tokia liks.
 • aliejavimo metu reikia stengtis, kad ant paviršiaus nenusėstų dulkės ir kiti nešvarumai, nes gali prilipti prie paviršiaus.
 • tungų aliejaus kvapas gali būti juntamas kelis mėnesius, bet turėkite omenyje, kad produktas yra be jokių cheminių priedų ir nekenksmingas.  Jeigu visgi galvojate, kad kvapas Jus gali erzinti, galite vietoje aliejaus rinktis lazūrą arba palikti sieną neimpregnuotą.

*Visa pateikta informacija yra tik rekomendacinio pobūdžio ir Mr. Clay negali prisiimti atsakomybės už lūkesčių nepateisinančius rezultatus, bet visada mielai konsultuosime ir padėsime, kol pavyks pavyks pasiekti norimo rezultato.

Užbaigta betono imitacijos siena

Užbaigta betono imitacijos siena

Užbaigta betono imitacijos siena

MŪSŲ KLIENTŲ DARBŲ REZULTATAI:

Prieš tinkavimą molio tinku

Betono imitacija su molio tinku

Kristinos ir Vaido betono imitacija

Adomo betono imitacija

MOKOMASIS BETONO IMITACIJOS SIENOS VIDE

10 thoughts on “BETONO IMITACIJOS SIENA

 1. Ar proporcijos čia neturėtų būti priešingai:
  “Į 10 kg. mišinio reikia įmaišyti 20 – 25 g. juodo mineralinio pigmento ir apie 150-200g. maltos kietmedžio anglies”

 2. Sveiki, ar proporcijos neturi būti priešingai surašytos nei paminėta:
  “Į 10 kg. mišinio reikia įmaišyti 20 – 25 g. juodo mineralinio pigmento ir apie 150-200g. maltos kietmedžio anglies”?

  • Sveiki, proporcijos nurodytos teisingai. Bet spalvų ir priedų dėjimas yra individualus kūrybinis procesas, todėl viską reikėtų dėti pagal rezultatą, kurį norite pasiekti 🙂

  • Sveiki, plokštę reikėtų nugruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu ir tada tinkuoti. Gruntą IGIS TEX galite rasti mūsų el.parduotuvėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *