08 Lap

Krosnies tinkavimas molio tinku

Krosnių ir židinių tinkavimas su Mr.Clay molio tinku

Graži krosnis ar židinys dažnai tampa šiltu ir jaukiu namų akcentu, aplink kurį mėgsta burtis namiškiai. Kad krosnis gerai funkcionuotų, reikia gero krosninko, o kad jos išvaizda džiugintų Jus kiekvieną dieną, reikia Jūsų fantazijos ir be abejo techninių žinių, kurių dėka pasirinksite tinkamiausią apdailą savo krosniai ar židiniui, bei išvengsite klaidų. Išaugus poreikiui, paruošėme techninį – informacinį aprašymą, kaip tinkuoti krosnis ir židinius su Mr. Clay klasikiniu – storasluoksniu ir apdailiniu molio tinku.

Klasikinės krosnys ir židiniai dažniausiai yra mūrijami iš plytų, tačiau šiais laikais taikant kombinuotas šildymo technologijas,  išoriniam šildymo įrenginio  sluoksniui yra naudojamos įvairios plokštės  bei blokeliai. Laikantis paruošimo instrukcijų su Mr.Clay molio tinkais galima tinkuoti beveik visus paviršius. Sakome “beveik”, nes,  pavyzdžiui,  glazūruotų koklių krosnies tinkuoti negalima.

 

Instrukcija

                   Tinkavimas Klasikiniu-storasluoksniu molio tinku

 

Keramikinių plytų, šamotinių plytų ar kitokių statybinių blokelių krosnies, židinio tinkavimas

Dėl patogumo ir darbo kultūros rekomenduojama dureles montuoti, kai krosnis jau pastatyta ir nutinkuota. Tada nereikia jų saugoti mūrijant ir tinkuojant, o montuojant rėmelis gražiai prispaudžiamas prie tinko.

Jeigu durelės jau įstatytos ir išimti neįmanoma, tada reikia jas ir kitus saugotinus apdailos elementus apklijuoti apsaugine plėvele. Dėl nepriekaištingos darbo kultūros rekomenduojame aplink krosnį pasitiesti neperšlampamą patiesalą.  Klijuokite apsaugines juosteles su popierine ar polietilenine užlaida, kad apsaugotumėte sieną. Klijuodami juosteles,  įvertinkite būsimo  tinko storį ir palikite reikiamą tarpelį, kad sujungimo vietoje gautųsi grakšti siūlė ir nulupdami juostelę neatkeltumėte  nutinkuoto tinko sluoksnio.

  • Visas metalines detales (jei tokių yra), kurias užtinkuosite, prieš tai būtina gruntuoti antikoroziniu gruntu 2 kartus.
  • Drėkinti, drėkinti, drėkinti ir dar kartą drėkinti. Prieš tinkuojant reikia gerai sudrėkinti krosnies ar židinio mūrą – tai bene svarbiausia sėkmingo tinkavimo taisyklė. Nes krosnys dažnai tinkuojamos po iškūrenimo – išbandymo ir plytos būna visiškai sausos. Kad Mr. Clay molio tinkas džiūtų lėtai ir neskilinėtų, būtina sąlyga – paviršius turi būti prisotintas vandeniu, bet ne šlapias. Kokybiškam sudrėkimui reikia vidutiniškai  3-5 kartų. Prieš baigiant tinkuoti vieną sienelę, visada papildomai pasidrėkinkite kitą. Drėkinti galite šepečiu, voleliu ar vandens purkštuvu.
  • rekomenduojama mišinį pasigaminti iš vakaro ir prieš darbą dar kartą permaišyti.
  • Rekomenduojamas vieno sluoksnio tinkavimo storis yra 10mm. Po išdžiūvimo, reikalui esant galima tinkuoti dar kelis kartus. Mūsų rekomenduojamas bendras tinko sluoksnis ant krosnies turėtu būti 15-30 mm.   Tinką ant krosnies paviršiaus galima užsimėtyti su glaistykle klasikiniu būdu, su tinkuotojo trintuve arba naudojant medinę lentelę „sakalą“, užsidėjus ant jos didesnį kiekio molio tinko,  su trintuve nuo jos nustumti tinką ant tinkuojamo paviršiaus. Molio tinko uždėjimo būdas priklauso nuo įgūdžių, kompetencijos ir poreikio. Svarbus momentas yra sutankinti – pritrinti tinką su polistirolo ar medine trintuve. Kiti tinko sluoksniai tinkuojami ant išdžiūvusio tinko, prieš tai jį lengvai sudrėkinus. Čia pakanka drėkinti vieną kartą. Atliekant darbus  su apdailiniu Mr.Clay molio tinku, drėkinti paviršiaus ant kurio tinkuojama – nereikia.
  • Tinko armavimas. Kad ir koks yra geras Mr.Clay molio tinkas, jo techninės galimybės plėstis ir trauktis turi ribas. Todėl siekiant geriausio rezultato reikia naudoti tik  specialų karščiui atsparų baltą armavimo tinklelį. Naudojant tinklelį stipriai  sumažinate galimybę atsirasti įtrūkimams. Specialus armavimo tinklelis dedamas ant užtepto tinko ir visiškai į jį panardinamas metalinės trintuvės pagalba. Tinklelis turi visiškai panirti į molio tinką, tik tokiu atveju įvyksta pilnavertis armavimas. Tinklelis atlieka dar vieną teigiamą funkciją – lengviau išsilygina tinko paviršius. Tinkuojant dviem ar trimis sluoksniais, tinklelis dedamas į paskutinį arba priešpaskutinį rudo klasikinio Mr.Clay tinko sluoksnį. Armavimas atliekamas tik su  rudu klasikiniu Mr.Clay molio tinku. Su apdailiniu molio tinku tinklelis nenaudojamas.

 Židinių iš kombinuotų medžiagų tinkavimo instrukcija

  1. Židinių- kapsulių apdaila dažnai formuojama iš skirtingų charakteristikų plokščių ar lengvai formuojamų statybinių blokelių. Vieni paviršiai kaista, o kiti pasižymi izoliacinėmis savybėmis. Tokius paviršius reikia armuoti specialiu armavimo tinkleliu, naudojant statybinį armavimo mišinį. Jeigu židinio apdailai norima suteikti tam tikras formas, iškilumus – tuomet formuojama su Mr. Clay rudu klasikiniu molio tinku, o užbaigiama su apdailiniu molio tinku – baltu, spalvotu arba blizgiu molio-marmuro glaistu FINISH No. 9.

 

Dekoratyvinės krosnies apdailos idėjas ir instrukcijas su molio tinku rasite MOLIO DARBŲ VADOVO skiltyje Sienų dekoravimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *