15 Lap

Apdailinio molio tinko priežiūra,valymas

MR. CLAY APDAILINIO MOLIO TINKO PRIEŽIŪROS IR VALYMO REKOMENDACIJOS

Apdailinis molio tinkas valomas:

  • tik sausuoju būdu;
  • nenaudojant jokių cheminių priemonių;
  • tik sausas dėmes.

Molio tinkas yra natūrali, nesudaranti plėvelės vidaus sienų apdaila, todėl įgeria skysčius. Bet tai jokiu būdu ne minusas, o atvirkščiai – pliusas. Buityje retai pasitaiko, kad sienos gausiai aplaistomos purvinais skysčiais, o paprastas vanduo išdžiūna be jokių pėdsakų. Geras įgeriamumas užtikrina, kad molio tinkas sugers ir papildomą drėgmę patalpose, kiek įmanoma, mažiau kondensuosis vanduo ir bus mažesnė tikimybė atsirasti pelėsiui.

Yprastai visas dėmes rekomenduojama valyti sausai ir tik išdžiūvusias, švelniais judesiais pagal tinkavimo kryptį, tinkliuku arba šlifavimo kempinėle. Purvinas sluoksnis lengvai nubyrės ir dėmės neliks.

Kai turime vaikų, gali atsirasti įvairiausių dėmių:

Tušinukai – ant molio tinko tušinukai “nerašo”, o jei ir pavyksta užrašyti – valyti reikia sausai, švelniais judesiais pagal tinkavimo kryptį, tinkliuku arba šlifavimo kempinėle .

Flomasteriai – įmanoma ką nors nupiešti ant molio tinko, bet nelabai malonus procesas. Visgi jei mažiesiems pavyksta – valyti reikia sausai, švelniais judesiais pagal tinkavimo kryptį,tinkliuku arba šlifavimo kempinėle.

Guašas – ant molio tinko tepasi lengvai ir atrodo visai gražiai 🙂 Jeigu užtepta gausiai, reikia nuspręsti – menus palikti/papildyti ar mėginti valyti sieną. Išimtinai šiuo atveju galima valyti ir šlapiai ir sausai, nes blogiau jau nebus 🙂

  • šlapiai – būtų gerai pradėti valyti kol neišdžiūvo dažai, lengvai tapšnojant ir vis skalaujant kempinėlę. Stenkitės smarkiai netrinti.
  • sausai – reikia palaukti kol dažai išdžius ir tada valyti švelniais judesiais pagal tinkavimo kryptį,tinkliuku arba šlifavimo kempinėle.

Ir vienu ir kitu atveju, jei dažų daug, tiek valant šlapiai, tiek sausai toje vietoje pasikeis molio tinko paviršiaus struktūra. Bet nereiškia, kad labai akivaizdžiai matysis valymo vieta, nes :

  • jei tinkavote suktais judesiais ir siena turi molio tinkui būdingą šešėliavimą, valyta vieta gali visumoje tiesiog nesimatyti.
  • jeigu, pavyzdžiui, šlapiai valyta vieta matosi, galite šlapia, bet gerai nugręžta kempine praplauti visą sieną ir suvienodinti struktūrą. Toks plovimo metodas yprastai naudojamas, kai tinkuojama su šiaudukais ir norima juos atidengti ant išdžiūvusios molio tinko sienos, nes jų paviršius būna po plonu molio tinko sluoksniu. Praplovus sieną, galima atrasti dar įdomesnę struktūrą.

Valymo būdai yra rekomendacinio pobūdžio ir prieš valant būtina pabandyti mažiau matomoje vietoje.

Jeigu siena ištepta labai gausiai, galima pertinkuoti:

  • tik tą vietą, o išdžiuvus sienai ryškius perėjimus pašveisti tinkliuku arba šlifavimo kempinėle.
  • visą sieną vienu arba dvejais sluoksniais nuo krašto iki krašto, kad užtikrintai nesimatytų jokių perėjimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *